Wokalista PLATEAU wydaje swoją trzecią książkę podróżniczą

0
242

„To naprawdę Europa?” to tytuł trzeciej książki napisanej przez Michała Szulima – wokalistę i autora tekstów w zespole PLATEAU, z którym nagrał sześć płyt i zagrał około tysiąca koncertów. W książce, która ukazuje się  10 listopada, opisał najbardziej niezwykłe i nieznane miejsca Europy. Co ciekawe, znajdzie się w niej również opowieść o… psie Miśku z Wołomina.

Wspólnie z zespołem PLATEAU Michał Szulim nagrał m.in. bestsellerowy album „Projekt Grechuta”, wylansował przebój „Niebezpiecznie piękny świt”, a przy okazji – przemierzył całą Polskę. Ale nie tylko, bo zespół występował również za oceanem, podczas tournee w USA i Kanadzie.

Natomiast od kilku lat Szulim przemierza świat samotnie… szukając nieznanych miejsc i oryginalnych historii, które potem opisuje w swoich książkach oraz opowiada o nich w radiu i na swojej stronie: MiejsceZaMiejscem.pl

Odwiedził  wszystkie kontynenty poza Australią: był na wyprawie na Madagaskarze, dotarł do pierwotnych plemion Etiopii oraz m.in. do Indii, Iranu, Senegalu, Tajwanu, Argentyny, Urugwaju, Meksyku, Chin, krajów Kaukazu, Izraela, Jordanii,  Maroka i Tunezji…

Efektem tych (w większości samotnych) podróży były dwie książki podróżnicze: „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże” (część pierwsza i druga), które przeczytało w sumie kilka tysięcy osób.

Od 2016 roku Michał Szulim prowadzi także cotygodniową audycję podróżniczą na antenie Radia Dla Ciebie oraz – cieszące się dużym zainteresowaniem – spotkania autorskie w całej Polsce, których odbyło się już ponad 400.

W swojej najnowszej książce opisał z kolei najbardziej niezwykłe i oryginalne miejsca Europy, w tym także Polski. I tak oto można tam przeczytać o kulcie włosów pewnego piłkarza we Włoszech, miasteczku zbudowanym dla milionerów, dwójce emerytów, którzy kupili barokowy pałac oraz… knajpie, w której nie ma sztućców, ani elektryczności. Autor, z poczuciem humoru i dystansem do świata, opisał w niej napotkane przez siebie miejsca położone we Włoszech, na Malcie, w Szwecji, Estonii, Francji, Niemczech, Watykanie, Danii, Czechach, Słowenii i Chorwacji.

Ale nie brakuje też oryginalnych opowieści z Polski! Szulim opisuje w książce fenomen kanapek cieszyńskich, miejsce przypuszczalnego(?) lądowania UFO niedaleko Lublina, fińską wioskę w Karkonoszach… oraz historię wołomińskiego psa Miśka, który zasłużył sobie na pomnik.

Książka „To naprawdę Europa?” ukazuje się 10 listopada. Do końca roku będzie dostępna za pośrednictwem strony MiejsceZaMiejscem.pl oraz na spotkaniach autorskich. Na początku 2023 roku trafi do sklepów w całej Polsce.