12 rowerów odzyskanych. 5 osób zatrzymanych.

0
288
Odzyskany rower.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 5 osób w wieku od 29 do 43 lat w związku z kradzieżami rowerów oraz ich paserstwem na terenie powiatu wołomińskiego.

Policjanci oprócz odzyskanych 12 rowerów o łącznej wartości blisko 14 tys. złotych zabezpieczyli również aluminiową drabinę i giętarkę albuminową do blachy o wartości ponad 4000 złotych skradzione z terenu budowy w Kobyłce. Policjanci już przedstawili zatrzymanym mężczyznom łącznie 12 zarzutów popełnienia przestępstw paserstwa mienia pochodzącego z kradzieży. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce w miesiącu październiku i listopadzie prowadzili czynności związane z kradzieżami rowerów oraz urządzeń i sprzętu budowlanego na terenie miasta. Zebrane przez policjantów informacje wskazywały, że czynów tych może dokonywać jedna grupa, te same osoby mogą też zarówno zbywać, jak i nabywać mienie pochodzące z przestępstwa. Funkcjonariusze wytypowali kilka miejsc, gdzie mogły być przechowywane przedmioty pochodzące z kradzieży.

Odzyskany rower.
Odzyskany rower.

Podczas sprawdzenia garażu na jednej z prywatnych posesji policjanci ujawnili rower, co do którego 31-letni właściciel garażu nie był w stanie wskazać jego pochodzenia. Podczas kontroli pomieszczenia na miejsce, na rowerze przyjechał 34-letni mężczyzna. Ten był wyraźnie zaskoczony widokiem policyjnych odznak. Podczas sprawdzenia obu rowerów okazało się, że jeden z nich pochodzi z kradzieży na terenie warszawskiej Białołęki. Za garażem funkcjonariusze ujawnili dodatkowo składaną aluminiową drabinę, która została skradziona kilka dni wcześniej z terenu budowy w Kobyłce. Rowery i drabina zostały zabezpieczone a osoby przesłuchane na okoliczność ich posiadania.

Kolejnym krokiem policjantów z Kobyłki były przeszukania pod innymi wytypowanymi adresami. Sprawdzenia tych miejsc dały również wynik pozytywny. Funkcjonariusze ujawnili 10 rowerów, co do których istniało uzasadnione podejrzenie że pochodzą z przestępstwa oraz skradzioną również z budowy giętarkę aluminiową do blachy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wszystkie zabezpieczone przedmioty pochodziły z kradzieży na terenie powiatu wołomińskiego i Warszawy.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób podejrzewanych o udział w tych przestępstwach. 36-letni Przemysław K. oraz 43-letni Przemysław Ł. usłyszeli po jednym zarzucie nabycia rowerów pochodzących z kradzieży, 31-letni Paweł D. jeden zarzut paserstwa wartej blisko 1800 drabiny albuminowej i roweru, 34-letni Paweł B. trzy zarzuty paserstwa 6 rowerów o wartości 4700 złotych i aluminiowej drabiny, zaś 29-letni Paweł B. 3 zarzuty paserstwa 4 rowerów i wózka rowerowego o wartości 3500 złotych oraz giętarki aluminiowej do blachy o wartości 2300 złotych.

Mężczyznom może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP WOŁOMIN