Amator Hond złapany w Zielonce

0
194

Łukasz K. przyłapany na gorącym uczynku w Zielonce, skradzionej w Niemczech Hondzie wartej 87 tys złotych.

honda-zielonka01Kilka dni temu po godzinie 19:00, funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce patrolując rejon jednego z parkingów osiedlowych, zauważyli mężczyznę zaglądającego do bagażnika otwartej hondy CRV. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu zaczął zachować się podejrzanie i próbował odejść od pojazdu. Policjanci niemal natychmiast podjęli interwencję i już po chwili mężczyzna został przez nich wylegitymowany.

28-latek na pytanie do kogo należy pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych, nie potrafił logicznie odpowiedzieć. Dodatkowo posiadał przy sobie kluczyk z logo hondy i płaski klucz „10”. Gdy funkcjonariusze próbowali otworzyć bagażnik, ten oświadczył, że odłączony jest akumulator, a klucz warsztatowy potrzebny mu był właśnie do podłączenia akumulatora. Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnej bazie i już po chwili wiedzieli, że mogą mieć do czynienia z osobą podejrzewaną o kradzież samochodu, ze względu na fakt, że terenowa honda figurowała w systemie Schengen jako utracona na początku lutego bieżącego roku na terenie Niemiec.

honda-zielonka0228-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Analiza zebranych materiałów oraz czynności jakie zostały przeprowadzone z Łukaszem K. pozwoliły policjantom zespołu dochodzeniowo – śledczego komisariatu w Zielonce na przedstawienie mu 2 zarzutów:

  • usiłowania kradzieży z włamaniem w połowie stycznia br. w Zielonce hondy CRV o wartości 115 tys. złotych
  • kradzieży na początku lutego hondy CRV o wartości 87 tys. złotych na szkodę obywatela Niemiec.

Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Informacja KPP Wołomin