Blisko 22 tys. papierosów bez akcyzy

0
192

21 900 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczono w domu 29-letniego Michała K w Jadowie.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy uzyskali informację dotycząca posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Papierosy miały znajdować się w jednym z domów na terenie gminy Jadów.

Policjanci podjęli obserwacje posesji. Gdy tylko upewnili się, że w budynku przebywa osoba będąca w ich zainteresowaniu wkroczyli do działań. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili 21 900 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

29-latek od razu przyznała się, że cała „kontrabanda” należy do niego i że miała ona trafić do obrotu. Funkcjonariusze już przesłuchali Michała K., a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Za przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego może mu teraz grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek mienia.