Bożonarodzeniowa zbiórka paczek żywnościowych dla kombatantów z kresów wschodnich

0
217

W dniach 8-10 grudnia 2017 roku dzięki współpracy Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego, Miejskiego Domu Kultury w Wołominie i Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK odbyła się już 9 zbiórka paczek świątecznych dla Kombatantów z Kresów Wschodnich obecnie Białorusi i Litwy.

Podczas tegorocznej zbiórki bożonarodzeniowej pobito rekord i zebrano 126 paczek zawierających produkty spożywcze i kartki bożonarodzeniowe. Dzięki hojności mieszkańców i wspólnej pracy udało się zebrać produkty doskonałej jakości, które na pewno będą wielką pomocą dla potrzebujących. W najbliższych dniach we współpracy z Konsulem RP na Białorusi, paczki zostaną w bezpieczny sposób przekazane naszym Rodakom. W tym roku, dla wszystkich ofiarodawców i partnerów zbiórki zorganizowano niedzielny koncert (11.12) charytatywny w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz i Wojciecha Bardowskiego, który odbył się w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce.

Taki wynik udało się osiągnąć dzięki wielkiej hojności mieszkańców Kobyłki i Wołomina, wielu instytucjom, firmom, organizacjom pozarządowym. Dziękujemy Pani Monice Brzezińskiej koordynatorowi zbiórki za ramienia Stowarzyszenia Łagierników Armii Krajowej.

Dziękujemy Pani Monice Brzezińskiej – koordynatorowi zbiórki z ramienia Stowarzyszenia Łagierników Armii Krajowej. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w piątek i sobotę pakowali paczki, w szczególności Rodzinie Państwa Szukałów, Piotrowi i Marysi Brzezińskiej, Monice Roguskiej, Iwonie i Rafałowi Borkowskim, Pani Katarzynie Ewiak, Monice Kaweckiej, Młodzieży i opiekunom ze Szkolno-Parafialnego Wolontariatu „Otwarte Serce”.

Cieszymy się, że Miejski Dom Kultury w Wołominie po raz kolejny mógł wziąć udział w tej akcji.