CBA w Wołominie

0
257
CBA w Wołominie

Cztery osoby, w tym wołomiński urzędnik, zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.” – to informacja ze strony CBA, która dominuje dziś nagłówki największych mediów w całym kraju oraz lokalne fora w social media.

czytaj „Inwestycje za łapówki” na stronie CBA

Wśród wspomnianych czterech zatrzymanych osób, jedna to urzędnik Starostwa.

Śledztwo prowadzone jest od kilku miesięcy. Wskazuje ono, że prawdopodobnie mogło dochodzić do sytuacji, gdzie w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego wręczano łapówki.

CBA przeprowadziło również przeszukania w siedzibie starostwa oraz w miejscach zamieszkania i działalności gospodarczej zatrzymanych.

Z kolei portal wawainfo.pl podaje:

W sprawie zatrzymano cztery osoby – w tym Krzysztofa S. podinspektora ds. budownictwa. (…)
Jak udało nam się ustalić, równolegle zatrzymano cztery osoby, które przebywały w swoich mieszkaniach w Kobyłce, Markach i Ząbkach, a także w okolicach Zakopanego.
Zatrzymani – Krzysztof S., Łukasz N., Dariusz K oraz Kryspin K. – trafią do prokuratury Warszawa Praga, gdzie zaplanowano ich przesłuchania i ewentualne przedstawienie zarzutów.

Głos w sprawie zajął także Starosta, który w portalu facebook, na grupie Forum Mieszkańców Wołomina i okolic napisał:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie ws. korupcji w związku z wydawanymi od 2017 roku decyzjami budowlanymi. Od momentu objęcia stanowiska Starosty złożyłem szereg zawiadomień do organów ścigania w celu wyjaśnienia informacji (w tym również dot. PINB), które wpływały do Starostwa. Cieszę się, że służby podjęły działanie. Czekam na wyniki toczących się spraw.
W pełni współpracujemy z Prokuraturą i CBA.
fot. facebook.com/Powiat.Wolominski