Dla kogo 5 000 zł?

0
206

Grupa wolontariuszy z Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie, Fundacja Kreatywni ze Słupna (gm. Radzymin) oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wołominie konkurują w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”.

Do 31 października można głosować w programie „Decydujesz, pomagamy”, w którym Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i przyzna granty w wysokości 5 tys. złotych.

Głosowanie na najlepsze lokalne projekty odbywa się wszystkich sklepach Tesco w Polsce w dniach 03.10–31.10.2017 r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Co tydzień głosy z poszczególnych sklepów są zliczane, a wyniki (suma wszystkich głosów w danym regionie) podane na stronie programu. Wyniki głosowania z poszczególnych tygodni będą podane również na urnach, ale są to wyniki tylko z danego sklepu. O zwycięstwie decyduje suma głosów ze wszystkich sklepów w danym regionie oddanych w czasie trwania głosowania.

region 64 Możesz glosować w następujących sklepach: Wyszków Pułtuska 96, Wołomin 1-go Maja 34/34a, Radzymin Jana Pawła II 14, Marki Fabryczna 82

Na kogo możesz głosować:

  • GWIAZDKA 2017

Organizator: Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Boże Narodzenie to czas dzielenia się miłością. Grupa wolontariuszy z Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie pragnie rozszerzyć swoje działanie i zorganizować coroczny projekt spotkania świątecznego dla potrzebujących i niepełnosprawnych osób zamieszkałych w ich mieście. Przygotowanie spotkania świątecznego Gwiazdka 2017 oraz pomoc Świętemu Mikołajowi to wielkie wyzwanie dla wolontariuszy, dlatego też liczymy na wspieranie naszego projektu. Zapraszamy do głosowania!

 


  • REHABILITACJA PRZEZ SZTUKĘ – WARSZTATY ARTETERAPII

Organizator: Fundacja Kreatywni

Głównym celem projektu jest integracja i aktywizacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku, zamieszkałych na terenie gminy Radzymin. W ramach projektu zorganizujemy warsztaty metodą arteterapii oraz przygotujemy wystawę z powstałych podczas warsztatów prac. Przyczyni się to do nawiązania kontaktów osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z lokalną społecznością. Arteterapia jest nowoczesną metodą pracy z osobami z niepełnosprawnością, która wspiera ich rozwój.

 


  • ŚWIAT DO RĄK

Organizator: Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wołominie

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie mają możliwości samodzielnego wyjścia do restauracji czy na koncert, a nawet włączenie samodzielnie ulubionej muzyki sprawia im trudność. Dzięki projektowi osoby niepełnosprawne będą poznawały smaki danych państw, wspólnie przygotują charakterystyczną potrawę tego państwa i posłuchają muzyki światowej, a to wszystko w przyjaznym środowisku. Wpłynie to bardzo korzystnie na ich rozwój. Zapraszamy do głosowania!

 

więcej informacji na stronie: www.pomagamy.tesco.pl