Dolcan Ząbki wycofuje się z rozgrywek 1 Ligi

0
200

Wczoraj (czwartek) o godzinie 15 piłkarze oraz sztab szkoleniowy zostali poinformowani o wycofaniu się klubu z rozgrywek.

Jak ustalił Przegląd Sportowy:

Nikt w Dolcanie nie chce na razie komentować wycofania się zespołu z I ligi. Prezes Jerzy Szczęsny i trener Dariusz Dźwigała są dla nas nieuchwytni, a telefon odebrał jedynie rzecznik prasowy, Dariusz Dudkiewicz. – Proszę skontaktować się z prezesem Szczęsnym. Ja w tej sprawie nie chcę się wypowiadać – powiedział Dudkiewicz.

Póki co brak oficjalnego komunikatu Dolcanu, ale według „Przeglądu”, jest to kwestia czasu.

dolcanzabkiPrzypomnijmy, że problemy klubu z Ząbek zaczęły się od upadku Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, w którym to wszystkie aktywa trzymał sponsor tytularny drużyny. Ząbkowianie potrzebowali minimum 800 tysięcy złotych, żeby myśleć o kontynuowaniu rywalizacji w pierwszej lidze. Liczyli na pomoc od władz samorządowych – te zaoferowały 500 tysięcy złotych w formie stypendiów dla zawodników. Taka kwota jednak nie wystarczy, ponieważ aby pokryć zobowiązania wobec piłkarzy, Klub potrzebowałby kolejnych 300.

W sobotę 5 marca Dolcan miał zagrać u siebie z GKS-em Bełchatów. Zespół z Ząbek po 19. kolejkach 1 ligi plasował się na szóstym miejscu. Podopieczni Dariusza Dźwigały obok Zawiszy Bydgoszcz byli najskuteczniejszym zespołem na zapleczu Ekstraklasy (strzelili 37 goli) i liczyli się w walce o awans (strata do lidera wynosiła 7 punktów).


Z nieoczekiwaną pomocą wyszedł prezes walczącego o awans Bełchatowa, który wysłał list do właściciela Dolcanu (czytaj więcej na stronie PS):

Mając na uwadze informacje o bardzo poważnych problemach finansowo-organizacyjnych prowadzonej przez Pana Spółki oraz wynikającej z nich konieczności podjęcia przez Pana Prezesa radykalnych kroków włącznie z wycofaniem pierwszej drużyny Dolcanu Ząbki, składam oficjalną propozycję pomocy.

Zdając sobie sprawę, że obecna sytuacja SSA “Dolcan-Sport” Ząbki wyniknęła z przyczyn, na jakie Zarząd nie miał wpływu i pragnąć dać sygnał innym klubom oraz instytucjom, oferujemy swoje wsparcie. Prosimy o określenie przez Pana Prezesa formy pomocy, jaką moglibyśmy udzielić. Być może wspólnymi siłami uda się jeszcze uratować klub, który od lat inwestuje w ciekawy futbol i promuje dobrych zawodników.