Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 98,4 gramów heroiny

0
187

98,4 gramów heroiny, 13,5 tys. złotych zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP w trakcie prowadzonych działań przeciwko dilerom narkotykowym na terenie powiatu wołomińskiego.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie zajmujący się sprawą już przedstawili dwóm zatrzymanym mężczyznom zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie 33-letni Marcin D. i 38-letni Piotr G. zostali objęci policyjnymi dozorami. Teraz może im grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej kilka dni temu uzyskali informację, z treści której wynikało, że na terenie Słupna może dojść do procederu handlu narkotykami. Zebrane informacje oraz posiadana wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji miejsca gdzie miało nastąpić przekazanie środków odurzających. Po kilku minutach policjanci zauważyli mężczyznę, który przyjechał jako pasażer osobowym volkswagenem, po czym wysiadła z samochodu i udał się do innego – opla do którego wsiadł. Zachowanie przebywających w samochodzie mężczyzn wyraźnie wskazywało, że coś sobie przekazują. W tym samym momencie funkcjonariusze przystąpili do dalszych działań.

Osoba siedząca za kierownicą jak i pasażer opla byli mocno zaskoczeni widokiem policyjnych odznak. Przez cały czas wypytywali funkcjonariuszy „o co chodzi” i zachowywali się nerwowo. Policjanci postanowili przeszukać osoby i samochód. W kieszeni bocznej drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze ujawnili gotówkę w kwocie 13 500 złotych, pasażer posiadał z kolei dwie paczki z zawartością białej substancji.

38-letni właściciel opla oraz 33-letni pasażer samochodu trafili do policyjnej celi. Badanie składu chemicznego zabezpieczonej substancji wykazało, że była to heroina w ilości 98,4 gramów. Policjanci z komisariatu w Radzyminie do których trafiła przedmiotowa sprawa dokonali dodatkowo przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych mężczyzn. W Warszawie w mieszkaniu 33-letniego Marcina D. ujawnili wagę elektroniczną ze śladowymi ilościami środków odurzających oraz 57 sztuk amunicji ostrej. Wszystkie ujawnione przedmioty, narkotyki i pieniądze zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie.

38-letni Piotr G. i 33-letni Marcin D., już usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzn policyjne dozory. Teraz może im grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jak zapowiadają śledczy nie są wykluczone dalsze zatrzymania i zarzuty.

ts