Gdy szukasz dobrego prawnika

0
254
Prawnik Wołomin

Sprawa o rozwód? Separację? Podział majątku? A może w kwestii spadku, albo odszkodowania lub windykacji? Przeczytaj koniecznie.

Jeśli czytasz ten tekst, to zapewne jesteś z powiatu wołomińskiego i szukasz dobrej i skutecznej kancelarii prawniczej.

Odszkodowania i windykacja

Dochodzenie odszkodowań czasami nazywane jest „odzyskiwaniem odszkodowań”. Przypadków, w których można dochodzić odszkodowania jest bardzo dużo, najczęściej są to przypadki gdy masz szkodę rzeczową (np. w nieruchomości lub ruchomości), albo ucierpiałeś w wypadku komunikacyjnym, w gospodarstwie rolnym czy też przy pracy. Odszkodowań można dochodzić także w sytuacji, gdy Twój bliski ucierpiał w wypadku. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie, ale niewątpliwie należy zacząć od ustalenia jakie świadczenia Ci się należą oraz zebrać niezbędną dokumentację, aby móc wystąpić do odpowiedniego podmiotu z roszczeniem. Gdy etap załatwienia sprawy polubownie zawiedzie, ostatecznością jest skierowanie sprawy na drogę sądową.

Windykacja, nie jest prostą sztuką. Aby skutecznie odzyskać należności należy wykonać szereg czynności, zaczynając od uzyskania informacji na temat kondycji finansowej dłużnika, wykonania dokonujemy prognoz możliwości i trybu spłaty zadłużenia. Na przedsądowym etapie windykacji podejmuje się zarówno działania w terenie ( w miejscu zamieszkania, pracy itd.) jak i windykację telefoniczną i listowną. Drugim etapem będzie skierowanie sprawy do sądu, należy go jednak poprzedzić wnikliwą analizą sprawy, co do możliwości odzyskania długu. W wielu przypadkach konieczny jest również trzeci etap – egzekucji zadłużenia. Nie zawsze działania komornika są skuteczne, dlatego indykator może wspomóc jego działania na przykład poprzez ustalenie nieujawnionych źródeł dochodu lub fakt ukrycia czy usunięcia majątku spod egzekucji.

Spadki, rozwody, podział majątku

Rozwody nie należą do czynności przyjemnych i miłych. Z reguły to bardzo ciężki i trudny okres w życiu osób, które go doświadczają. Rozwiązanie małżeństwa będzie związane nie tylko ze sposobem jego rozwiązania, ale będzie poruszało również kwestie alimentów dla małżonka, alimentów dla dzieci i opieki nad nimi, zakresu uprawnień rodzicielskich, a także z podziałem majątku. Dlatego warto skontaktować się z adwokatem, z którym wspólnie przeanalizujesz możliwe scenariusze z prawnego i praktycznego punktu widzenia i podejmiesz racjonalne decyzje w swojej sprawie.
Sprawy spadkowe często są bardzo skomplikowane i czasochłonne. Mierząc się z tymi kwestiami należy podjąć szereg formalności dotyczących nabycia praw do spadku, czy też podziału majątku spadkowego. Nie wolno zapominać o podjęciu działań mających na celu ochronę spadkobierców przed nabyciem spadku zadłużonego. Bywa też tak, że w przypadku braku zgody pomiędzy spadkobiercami co do sposobu podziału majątku lub też zasad dziedziczenia konieczne jest rozstrzygnięcie sądowe.

Skoro doczytałeś do tego momentu, to prawdopodobnie w Twoim problemie będzie w stanie pomóc Ci Prawnik Wołomin – Kancelaria Longus Ordo. Niezależnie od tego czy mieszkasz w Wołominie, Kobyłce, Zielonce, Markach, Radzyminie albo w Warszawie skontaktuj się z Longus Ordo z Wołomina przy ul. Kościelnej 5/7 – Tel. 608253242.

Zgrany zespół tej kancelarii zajmuje się zarówno prawem cywilnym, jak i prawem administracyjnym, finansowym oraz prawem pracy. Specjalizują się jednak w wymienionych wyżej odszkodowaniach, windykacji oraz sprawach rozwodowych i spadkowych.