Kickboxerzy Wichru imponują formą

0
241

Na rozegranych w Kartuzach zawodach Pucharu Polski w formule low kick podopieczni Grzegorza Engela wystąpili w czterech walkach finałowych.

Bracia Krzysztof i Dariusz Giera w kategorii juniorów zdobyli srebro, a seniorzy Kamil Ruta i Patryk Kuryłek pokonali swoich rywali i zdobyli złote medale.


Zawodnicy Wichru od lat należą do krajowej czołówki kickboxerów i na każdych zawodach potwierdzają swoją klasę. Na PP w Kartuzach wystąpiło czterech fighterów z Kobyłki. Dariusz Giera bardzo udanie zadebiutował w gronie juniorów, tocząc walki ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami. W finale stoczył wyrównany pojedynek, ulegając na punkty. Jego brat Krzysztof wśród juniorów starszych pokazał się z bardzo dobrej strony, a srebro na zawodach Pucharu Polski trzeba uznać za duży sukces.

Kamil Ruta i Patryk Kuryłek, pomimo młodego wieku, to bardzo doświadczeni i utytułowani zawodnicy oraz reprezentanci Polski. Ich finałowe walki potwierdziły, że są w wyśmienitej formie i doskonale przygotowani przez trenera Engela do drugiej części sezonu.

 

– Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Jestem zadowolony z ich występu i liczę na kolejne sukcesy. dal Patryka kluczową imprezą są listopadowe mistrzostwa Europy, a wraz z Kamilem ustalamy szczegóły kolejnych walk na zawodowych ringach. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają w przygotowaniach do startów. – mówi Grzegorz Engel

Jednocześnie zapraszam do ZSP nr 3, gdzie teraz trenujemy. Mamy zajęcia z kickboxingu dla dorosłych i dzieci, dla tych, którzy chcą ćwiczyć dla rekreacji oraz dla przyszłych zawodników. – dodaje trener.