Kobyłka Publiczno-Prywatna

0
2169

Dziś (23.12.2015) podpisano umowę notarialną powołującą spółkę Kobyłka Dom sp. z.oo. Powołany podmiot ma zając się budową kompleksu usługowo- mieszkalnego w ramach partnerstwa Publiczno – Prywatnego.

Będzie to pięciopiętrowy budynek mieszkalny z częścią usługową, w której miasto zagospodaruje 1800m2 powierzchni.

Zgodę na utworzenie spółki, w której udziałowcami mają być miasto Kobyłka i prywatne firmy, wyraziła Rada Miasta w październiku 2014 roku.Celem współpracy miała być budowa w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego trzech budynków mieszkalno-usługowych w rejonie ulic Ręczajskiej, Fałata, Leśnej i Nadarzyńskiej w Kobyłce.Czytaj więcej na stronie miasta kobylka.pl.

To już kolejna umowa ppp w Kobyłce. W sierpniu 2015 Miasto Kobyłka i konsorcjum firm Siemens sp. z o.o. oraz Siemens Finance Sp. z o.o., rozpoczęło realizację projektu efektywnego gospodarowania energią w 8 obiektach samorządowych (szkołach, miejskim ośrodku kultury, placówce leczniczej, budynku Urzędu Miasta). Kontrakt o wartości 10 871 308,14 zł został zawarty na 15 lat, a inwestycja będzie w całości zrealizowana i sfinansowana przez partnera prywatnego. Na zakończenie plac budowlanych we wszystkich budynkach partner prywatny ma 12 miesięcy, gdzie po zakończeniu fazy inwestycyjnej nastąpi 14-letni okres utrzymania i zarządzania energią. Czytaj więcej o tej umowie na blogppp.pl.