Kobyłka słynie z kickboxingu

0
294

W dniach 22-24 września Kobyłka gościła czołówkę polskich kickboxerów, którzy walczyli w Pucharze Polski w formule low kick. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Wichru. Trofeum zdobył Patryk Czarnecki, srebrne medale wywalczyli Kamila Gołębiewska i Sebastian Jabłecki. Wydarzeniem imprezy była niedzielna Gala Finałowa, podczas której w walce wieczoru Patryk Kuryłek wywalczył przed własną publicznością pas zawodowego Mistrza Polski w formule K1.

Turniej zgromadził wielu utytułowanych zawodników i zawodniczki. Udany występ w Kobyłce dawał przepustkę do reprezentacji kraju na październikowe mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wprawdzie na starcie zabrakło dwóch najbardziej utytułowanych reprezentantów Wichru: Kamila Ruty i Patryka Kuryłka, ale nie brakowało emocji. Obydwaj podopieczni Grzegorza Engela mają niemal pewny awans do reprezentacji na MŚ na Węgrzech. Kamil w piątek na gali DSF w Ząbkach broni dwóch zawodowych pasów, a Patryk dostał szansę walki o pas podczas Gali finałowej.

Na ringu w hali sportowej przy SP nr 3 sobotę i niedzielne przedpołudnie walczono o puchary i medale w niemal wszystkich kategoriach wagowych. Pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie i spośród nich wyłoniono uczestników gali Finałowej.

W niedzielny wieczór kobyłkowska hala wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Na trybunach zasiedli kibice, dla których klub i Miasto Kobyłka przygotowali bezpłatne wejściówki. Oprócz mieszkańców Kobyłki i sąsiednich gmin pojawili się kibice z różnych stron Polski, by dopingować swoich zawodników. Wśród gości byli m.in. samorządowcy, sponsorzy i działacze Polskiego Związku Kickboxingu z prezesem Piotrem Siegoczyńskim.

Sześć walk finałowych wyłoniło zdobywców Pucharów Polski. Ponadto wybrano najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju. Wśród pań na to miano zasłużyła pochodząca z Marek reprezentantka warszawskiej Legii Klara Kleczkowska, a wśród mężczyzn Kamil Rościński z Samuraja Sanok.

Kumulacja emocji nastąpiła, gdy w ringu pojawił się Patryk Kuryłek, by stanąć do walki z zawodnikiem KO Team Otwock Mateuszem Pietruchą. Stawką pojedynku był pas zawodowego mistrza kraju w formule K1 w kategorii do 57 kg. Przy aplauzie publiczności podopieczny trenera Engela kontrolował walkę, zadając kombinacje ciosów technikami nożnymi i bokserskimi. Po jednogłośnym werdykcie sędziów, prowadzący galę w ringu prezes Artur Rola ogłosił zwycięstwo zawodnika z Kobyłki.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

– Jestem szczęśliwy ze zdobycia mistrzowskiego pasa przed własną publicznością. Czułem jej wsparcie i energia z trybun niosła mnie do zwycięstwa – powiedział po walce Patryk Kuryłek.

– Mam nadzieję, że po zdobyciu pasa przez Patryka, swoje pasy obroni Kamil Ruta i będziemy mieli w sekcji dwóch zawodowych Mistrzów Polski – dodaje trener Grzegorz Engel

Wygrywa Łukasz Bartnik z Figh Gym Lublin. Patryk Grabowski z Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki TOM CENTER otrzymuje srebrny medal. Dekoracje wręcza prezes MKS Wicher Artur Rola.

– Po za sukcesem sportowym możemy mówić o sukcesie organizacyjnym i wizerunkowym. Olbrzymie zainteresowanie, relacja na żywo w telewizji internetowej i słowa uznania od gości i uczestników dają nam satysfakcję i potwierdzają wysoką pozycję naszej sekcji w krajowym kickboxingu – podsumował turniej prezes Rola – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji zawodów: władzom samorządowym Miasta Kobyłka, Powiatu Wołomińskiego i Urzędu Marszałkowskiego, Szkole Podstawowej nr 3, OSiRowi „Wicher” z Kobyłki, patronom medialnym oraz sponsorom i użytkownikom mediów społecznościowych. Zaufali nam lokalni przedsiębiorcy i duże międzynarodowe firmy. Razem zrobiliśmy świetną promocję kickboxingu, klubu i miasta oraz regionu.