Medale na Turnieju Małego Mistrza!

0
242

W niedzielę zawodnicy i zawodniczki UKS”SameJudo” startowali w Turnieju Małego Mistrza organizowanym przez Klubu Judo Chojrak.W zawodach wzięło udział 829 judoków z 64 klubów.
Poziom zawodów stał na wysokim poziomie-duży turniej z fajnymi nagrodami rozgrywany na 10 tatami z udziałem ekip rosyjskich. Mimo braku startu wszystkich naszych startujących Rekinów z grup sportowych spisaliśmy się świetnie zdobywając 14 medali!

W pierwszej części rozgrywanego turnieju wzięły udział dzieci urodzone w latach 2010-2011. Bezkonkurencyjna okazała się nasza „złotka” Ania Gontarz, która wszystkie walki wygrała pewnie i po raz kolejny przywiozła złoty medal do domu. Dobre walki stoczył również Franciszek Kielak, który debiutował w zawodach tej rangi i znalazł się na trzecim miejscu w swojej kategorii. Tomasz Kamiński, rywalizujący w kategorii 25 kg po 4 wygranych walkach dopiero w finale znalazł swojego pogromcę i skończył zawody na drugiej lokacie.

Kategoria U13,czyli dzieci urodzonych w latach 2006-2007. Złoty medal zdobyła Lila Lipińska. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Mateusz Waćko, który w silnie obsadzonej kategorii wagowej po ciężkich bojach wywalczył 3 miejsce. Również brązowy medal zdobyli Franciszek Sikorski oraz Lisonek Iga.

W ostatniej części turnieju do akcji wkroczyły dzieci z roczników 2008 oraz 2009. Ania Gontarz, rywalizując ze starszymi koleżankami ponownie okazała się najlepsza i wygrała swoją kategorię. Złoty medal zdobyli również Antek Sikorski oraz Bartek Dobrowolski, którzy zdeklasowali swoje kategorie wygrywając je bez większych problemów a także popisując się pięknymi ipponami!!

Maks Pieńkosz po 3 wygranych walkach i porażce z zawodnikiem z Rosji uplasował się na trzecim miejscu- podobnie z brązowym medalem wrócili Kuba Waćko oraz Jachymek Lila.

Na szczególną pochwałę zasługuję Albert Pak, który również zakończył zawody na lokacie, jednak wykazał się potężną wolą walki!

Gratulujemy wszystkim medalistom!