MEDIACJE – Punkt Informacji ds. Mediacji w Sądzie Rejonowy w Wołominie

0
193

Sąd Rejonowy w Wołominie informuje, iż w budynku Sądu został uruchomiony Punkt Informacyjny ds. Mediacji, w którym dyżurować będą zawodowi mediatorzy (w każdą drugą środę miesiąca w godzinach 11.00 – 13.00, oraz każdy drugi piątek miesiąca w godzinach 10:00-13:00 – pokój nr 234, II piętro,).

MASZ KONFLIKT – SKORZYSTAJ Z PRAWA DO MEDIACJI

Sąd Rejonowy w Wołominie informuje, iż w budynku Sądu został uruchomiony Punkt Informacyjny ds. Mediacji, w którym dyżurować będą zawodowi mediatorzy (w każdą drugą środę miesiąca w godzinach 11.00 – 13.00, oraz każdy drugi piątek miesiąca w godzinach 10:00- 13:00 pokój nr 234, II piętro).

Mediacja – to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych porad mediatorów w zakresie spraw cywilnych, karnych oraz rodzinnych i nieletnich

PAMIĘTAJ

Propozycję rozwiązania trudnej sytuacji w mediacji proponują sami zainteresowani. Jeśli strony ustalają warunki ugody, to jest większa szansa, że będą ich przestrzegać, niż gdy rozwiązanie narzucone jest z zewnątrz. Tak wypracowane porozumienie daje szansę na to, że będzie ono satysfakcjonujące i trwałe.

ts/ na podstawie materiałów Sądu Rejonowego w Wołominie