Michał Skonieczny Mistrzem Europy

0
197

W czwartek 14 kwietnia w hiszpańskiej Maladze Michał Skonieczny (Wicher Kobyłka) został Mistrzem Europy Juniorów w trójboju siłowym w kat. do 66 kg. Na szyi naszego zawodnika zawisły cztery medale i trzy razy zagrano mu Mazurka Dąbrowskiego.

Michał rozpoczął od przysiadów ze sztangą i zaliczył wszystkie trzy podejścia z wynikiem 185kg, co dało mu srebrny medal w tej konkurencji. W wyciskaniu uzyskał 150 kg i po dwóch bojach miał już 335kg był już niemal pewnym faworytem do zdobycia złotego medalu. W pierwszym podejściu martwego ciągu, które zdecydowało o tytule, z łatwością podniósł 200kg, by następnie podejść do ciężarów 215kg i 220kg. Wszystkie próby były udane. Tym samym w trójboju uzyskał 555kg. We wszystkich bojach poprawił znacznie swoje rekordy życiowe. Michał zaliczył osiem podejść z dziewięciu jakie mu przysługiwały.

ZOBACZ FILM Z WRĘCZENIA MEDALI

Jest to już jego drugi medal ME w tym roku. Pierwszy, brązowy zdobył przed miesiącem w trójboju siłowym klasycznym. Już 22 kwietnia Michał będzie startował w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu leżąc w Danii, gdzie również jest w gronie faworytów.

Stanisław Bielewicz