Michał Skonieczny z brązem z mistrzostw świata

0
207

Na zakończonych w niedzielę 24.04.2016r. Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Duńskim Rodby startowało dwóch zawodników MKS Wicher Kobyłka.

Jako pierwszy startował młody, utalentowany, mający zaledwie 15 lat Jakub Jędrzejewski w wadze do 53 kg. W pierwszej próbie bardzo lekko wycisnął 110 kg, w drugim podejściu zgłosiliśmy 120 kg i ten ciężar również wycisnął dobrze. Sędziowie zaliczyli tę próbę jednogłośnie. W trzeciej próbie atakował 122,5 kg, ale ten ciężar okazał się za ciężki. Tym samym Kuba zajął IV m i poprawił rekord Polski juniorów do 18 lat, który od 2011 roku należał do zawodnika z Władysławowa.

Należy dodać, że Kuba to bardzo zdolny chłopak, na którego bardzo liczę w dalszych startach. Był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw. Po starcie kategorii 53 i 59 kg startowali zawodnicy kat. do 66 i 74kg, a wśród nich aktualny mistrz Europy w trójboju siłowym Michał Skonieczny. Z jego startem wiązałem nadzieje na medal. Od samego początku był w gronie faworytów i nie zawiódł. Liczyliśmy na srebro ale okazało się, że poziom w tej wadze był bardzo wysoki i należy cieszyć się z brązowego medalu. Michał, podobnie jak Kuba, zaliczył dwa podejścia. W pierwszej próbie wycisną 145 kg i w drugiej 150 kg.

W trzecim podejściu atakował jeszcze 155 kg, ale ta próba była nieudana. Start obydwu naszych zawodników należy uznać za bardzo udany. Teraz Michał i Patryk Zaniewski będą przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd ich do USA jest tylko możliwy gdy, jeżeli znajdą się sponsorzy. Obaj nasi zawodnicy na listach zgłoszeń są w grupie potencjalnych medalistów.

Należy dodać, że Mistrzostwa Świata były zorganizowane bardzo profesjonalnie, a zawodnicy na tych zawodach ustanawiali wiele rekordów świata. Na zakończenie warto przypomnieć, że do Mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc które odbędą się w sierpniu w Islandii będą przygotowywać się Michał Skonieczny i Jakub Jędrzejewski.
Serdecznie dziękuję wójtowi Klembowa Rafałowi Mathiakowi za wsparcie wyjazdu Kuby Jędrzejewskiego.

Stanisław Bielewicz