Nowoczesna będzie tworzyła struktury w Wołominie

0
259

Na początku stycznia partia Nowoczesna Ryszarda Petru wybrała władze wojewódzkie swojej organizacji.

Zarząd Nowoczesnej na Mazowszu
Zarząd Nowoczesnej na Mazowszu

W poniedziałek 11.01.2016 roku w Warszawie odbyła się I regionalna Mazowiecka Konwencja partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Konwencja, na której ponad 100 elektorów wybrało władze Mazowsza. Przewodniczącą Regionu została posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wybrano również trzech wiceprzewodniczących: Magdalenę Daniel z Siedlec, Katarzynę Kalinowska z Radomia i Marcina Podsędka z Płocka oraz członków zarządu: Małgorzatę Kamińską z Płocka i Cezarego Brymorę z Radomia. Z okręgu podwarszawskiego Sekretarzem zarządu została Kamila Radomska-Piętka, która dotychczas pełniła funkcję Koordynatora Regionu Mazowsze. Funkcję Skarbnika powierzono Piotrowi Kandybie. Członkiem zarządu został również Mariusz Chrapiński (facebook), działacz Nowoczesnej z powiatu wołomińskiego.

Jak zapowiedział Mariusz Chrapiński (mieszkaniec Wołomina): kolejnymi etapami będzie dalsze tworzenie struktur w oparciu o statut partii.

Nowoczesna w powiecie wołomińskim zdobyła 7,77% głosów. Jedynym posłem tej partii została Kamila Gasiuk-Pihowicz z Pruszkowa (wcześniej, w wieku 21 lat, jako mieszkanka Siedlec startowała z Unii Wolności w 2004 roku).

wyniki-sejm2015-wwl