Patryk Kuryłek powiększa kolekcję medali

0
241

Na rozgrywanych w Otwocku Mistrzostwach Polski seniorów w formule low kick Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka) zdobył brązowy medal.

To drugie trofeum tego zawodnika w bieżącym sezonie. Wcześniej został mistrzem kraju w formule kick light.
Podopieczni Grzegorza Engela nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu w Ożarowie Mazowieckim Krzysztof Giera zdobył złoto, a jego brat Dariusz srebro w MP w formule low kick juniorów, a w ostatni weekend Patryk Kuryłek wywalczył na ringu w Otwocku brąz w rywalizacji seniorów w kat. do 57 kg. Zawodnik MKS Wicher Kobyłka w ćwierćfinale wygrał z mistrzem kraju w formule K1, a w półfinale uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Michałowi Marszałowi z Bydgoszczy.Low kick, to formuła ringowa tzw. twarda, w której walki mogą rozstrzygać się przez nockout.

– Patryk stoczył dwie bardzo dobre walki. Miał bardzo wymagających przeciwników i pokazał, że już należy do krajowej czołówki w swojej wadze i pomimo młodego wieku ma coraz większe doświadczenie. Kolejnym sprawdzianem dla niego będzie walka na gali zawodowej DSF 23 kwietnia – mówi trener Engel.
– Z występu jestem zadowolony, chociaż czuję niedosyt, bo zawsze zależy mi na zwycięstwie – dodaje Patryk Kuryłek. – Konkurencja była bardzo mocna i wielu bardziej utytułowanych zawodników z mojej kategorii wagowej wyjechało z Otwocka bez medalu. Chciałbym przy okazji podziękować trenerowi Engelowi za dobre przygotowanie i sekundowanie przy ringu.

Opracowanie i foto:
Artur Rola
Prezes MKS Wicher Kobyłka