Patryk Kuryłek wicemistrzem Europy

0
237

Podczas Mistrzostw Europy w Kickboxingu w Loutraki Patryk Kuryłek, zawodnik Wichru Kobyłka, zdobył dla reprezentacji Polski srebrny medal w kat. – 57kg w formule Kick light. 19 – letni zawodnik trenowany w klubie przez Grzegorza Engela jest najmłodszym polskim medalistą mistrzostw.

 

 

Patryk Kuryłek wystartował w ME po raz pierwszy w gronie seniorów. Dotychczas miał na koncie sukcesy jako junior. W Grecji pokonał w ćwierćfinale reprezentanta Włoch, a w pojedynku półfinałowym wygrał z zawodnikiem z Ukrainy. W walce o złoto uległ rywalowi z Węgier, którego wybrano najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

–  Mój rywal Węgier Roland Veres bardzo dobrze pracował na nogach, miał znakomite wyczucie tempa. To bardzo ciężki i niewygodny przeciwnik i aktualny mistrz świata. W tym roku przegrałem z nim również podczas Pucharu Świata w Seged, ale mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas rewanżu. – powiedział Patryk Kuryłek

– Jestem dumny z Patryka i zadowolony. To jego pierwszy rok w gronie seniorów i już ma na koncie Puchar Europy, II miejsce Pucharze Świata, medale Mistrzostw Polski w tytułem w kick light i teraz wicemistrzostwo Europy. Mam nadzieję że dalej będzie się tak rozwijał. Dla mnie powodem do satysfakcji jest fakt, że po złocie Kamila Ruty, to drugi medal ME seniorów w tym roku dla mojego zawodnika z Wichru Kobyłka – mówi trener Grzegorz Engel

– Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu do zawodów i przyczynili się do wyjazdu Patryka. Zapraszam również na nasze zajęcia w Kobyłce w SP nr 3. – dodaje Grzegorz Engel.

 

Opracowanie:

Artur Rola