Po pijaku włamał się do 7 samochodów

0
206

32-latka zatrzymali ząbkowscy policjanci. Mężczyzna kilka dni temu w godzinach porannych uszkodził 7 zaparkowanych przy ulicy samochodów powodując tym samym straty sięgające kwoty ponad 3.000 złotych. W trakcie przesłuchania Konrad K. zeznał, że będąc pod wpływem alkoholu chciał ukraść samochód, jednak w żadnym z pojazdów do których się włamał nie mógł uruchomić silnika.

Kilka dni temu po godzinie 5:00 nad ranem, policjanci z komisariatu w Ząbkach na jednym z parkingów osiedlowych, przy osobowym volkswagenie zastali mężczyznę, który swoim ciałem zasłaniał drzwi kierowcy. W zamku drzwi pojazdu znajdował się śrubokręt, kolejny śrubokręt, scyzoryk i klucz francuski mundurowi 32-latek posiadał przy sobie. Obok niego leżała też na ziemi uszkodzona antena samochodowa.

W pięciu kolejnych pojazdach funkcjonariusze stwierdzili uszkodzone wkładki zamków. Konrad K. został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,2 promila alkoholu.

Jak zeznał podczas przesłuchania Konrad K., będąc pod wpływem alkoholu chciał ukraść samochód, ale w żadnym z tych, do których się włamał nie był w stanie pokonać innych zabezpieczeń i uruchomić silnika.

32-latek skorzystał z przysługującego mu prawu i dobrowolnie poddał się karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz grzywnie w wysokości 800 złotych.