Pogotowie kanalizacyjne w powiecie wołomińskim

0
239

Nagłe usterki związane z niedrożną kanalizacją zazwyczaj występują w najmniej oczekiwanych momentach. Zatkany zlew czy też niedrożne odpływy w toalecie potrafią skutecznie pokrzyżować plany domownikom. Jak sobie wówczas radzić?

Najczęstsze przyczyny awarii kanalizacji

Zatory w sieci kanalizacyjnej to najczęściej efekt braku profilaktyki i okresowego czyszczenia. W trakcie użytkowania, do rur dostaje się szereg substancji, które osadzają się na nich z czasem tworząc zatory. Są to resztki jedzenia, tłuszcze, fusy po kawie i herbacie oraz trudno-rozpuszczalne lub nierozpuszczalne chusteczki, papier, piasek, a czasami nawet kamienie. Czasami jednak problemy nie mają przyczyny użytkowej, a wynikają z przyczyn technicznych, jak np. za duża odległość pionu względem odpływu, zbyt duża liczba skrętów instalacji o 90 stopni (kolanek), czy też nieodpowiednie materiały zastosowane do budowy instalacji lub niewłaściwe nachylenie rur.

Udrażnianie rur – domowe metody

Podstawowym sprzętem, niezbędnym do podjęcia samodzielnej próby udrożnienia kanalizacji, jest przepychaczka   (https://www.stankan.pl/przepychaczka-niezbedna-czy-niebezpieczna/ ). W przypadku niegrożnych zatorów, to narzędzie bywa wystarczające. Alternatywą, wobec przepychacza sanitarnego są środki chemiczne rozpuszczające osady organiczne zalegające w kanalizacji. Jednym z najpopularniejszych jest melt (https://www.stankan.pl/czym-jest-melt/ ) . Środek ten udrażnia rury poprzez rozpuszczanie osadów organicznych zalegających w kanalizacji, a przy okazji usuwają nieprzyjemne zapachy. Stosując środki takie jak melt, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż są to preparaty żrące i należy unikach wdychania ich oparów i kontaktu ze skórą i oczami. Podejmując samodzielne próby czyszczenia rur można także skorzystać ze specjalnej spirali zwanej sprężyną (https://www.stankan.pl/spirala-do-przepychania-rur/ ). Do jej użycia potrzeba dwóch osób. Należy z niej jednak korzystać z wyczuciem, zwłaszcza gdy czyszczeniu podlega wiekowa i zniszczona instalacja kanalizacyjna.

Pogotowie  Kanalizacyjne

Domowe sposoby nie zawsze bywają skuteczne. Często są także metodą na doraźne, tymczasowe, rozwiązanie problemu. Wówczas, warto rozważyć uzyskanie pomocy od specjalistycznej firmy oferującej naprawy kanalizacji.  Na terenie powiatu wołomińskiego, jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych jest Stankan z Kobyłki. Pogotowie kanalizacyjne Warszawa (link) obsługuje wszystkie okoliczne miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem miast Kobyłka, Zielonka, Ząbki, Marki, Wołomin, Radzymin. Specjaliści z firmy Stankan świadczą kompleksowe usługi z zakresu monitoringu kanalizacji, udrażniania rur i czyszczenia kanalizacji. Jako pogotowie kanalizacyjne zapewniają szybki dojazd do zgłoszonej awarii kanalizacyjnej oraz sprawne i skuteczne usunięcie usterki.