Policja sprawdza „szroty”

0
216

3 poduszki powietrzne, 5 silników i 17 skrzyń biegów, głównie z aut japońskich, zostało zabezpieczone na terenie dwóch „szrotów” w gminie Wołomine.

Wytypowane do kontroli zostały punkty w Leśniakowiźnie oraz w Zagościńcu.

Podczas kontroli pierwszego ze „szrotów” samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe w niektórych skrzyniach biegów i silnikach zostały celowo, mechanicznie usunięte, co oznacza, że mogą one pochodzić z przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań 9 skrzyń biegów, 3 silniki i 3 poduszki powietrzne pochodzące głównie z samochodów marki japońskiej – mazda, nissan, mitsubishi. Funkcjonariusze przesłuchali na okoliczność posiadania i oferowania do sprzedaży przedmiotowych części 37-letniego właściciela składu części samochodowych.

Kontrola i sprawdzenie kolejnego miejsca z używanymi częściami samochodowymi wskazała również liczne elementy wyposażenia pojazdów z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi, miedzy innymi: 2 silniki i 8 skrzyń biegów pochodzących też z samochodów japońskich. Wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych. Policjanci i tu przesłuchali 39-letniego właściciela „szrotu” z częściami samochodowymi.

Teraz zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegli będą mogli wskazać, czy pochodzą z samochodów które mogły zostać skradzione.

W przedmiotowej sprawie kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej Komendy będą prowadzić czynności wyjaśniające, od których zależeć będzie jakie zarzuty mogą usłyszeć właściciele obu firm oferujących używane części samochodowe.