Przestrzenie – relacja

0
190
wernisaż Pawła Zakrzewskiego - fot. Łukasz Rygało

W piątek, 8 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie zorganizowano wernisaż wystawy fotografii „Przestrzenie” autorstwa Pawła Zakrzewskiego – podróżnika, fotografa, grafika, muzyka.

Wernisaż rozpoczął nowy cykl spotkań podróżniczych w MDK. Paweł w swoich pracach pokazał fotografie dwóch światów – miejskiego i naturalnego. Zdjęcia zostały wykonane między innymi w Tajlandii, Ukrainie i Gruzji. Autor skupił się na prezentacji prac ukazujących przestrzeń w minimalistycznych, zimnych i surowych barwach. Na zdjęciach rzadko można dostrzec człowieka, jednak jego wpływ jest widoczny – od ledwie wydeptanych ścieżek górskich i opuszczonych ruin, przez raczkujące przyczółki cywilizacji aż po geometrycznie uporządkowaną przestrzeń wielkiego miasta. Paweł na spotkaniu opowiedział o swoich doświadczeniach, chętnie dzielił się z uwagami na temat odwiedzonych miejsc, podpowiedział na co należy zwrócić uwagę planując podróż w konkretne rejony świata. Autor zaznaczał, że podróży nie należy się bać, że wyprawy nie muszą wiązać się z wielkimi kosztami. Istnieje bowiem wiele miejsc, gdzie można skorzystać z dobrej oferty linii lotniczych. Publiczność chętnie zadawała pytania o napotkane przeciwności, anegdoty, sytuację polityczną w Gruzji i na Ukrainie, nastawienie mieszkańców do turystów.


Paweł Zakrzewski (ur. W 1984 roku w Kielcach). Mimo podróży po krajach UE (Hiszpania, Włochy, Malta) czy dalekiej Azji (Tajlandia) zaraził się mocno krajami byłego bloku wschodniego (Ukraina, Krym), w szczególności Zakaukaziem (Armenia, czy wielokrotnie odwiedzana Gruzja), nie tylko z powodu przytłaczających i pięknych gór, ale także przez pewną nostalgię, zamrożenie czasu podobnego do początku lat 90 w Polsce.
Poza fotografią i podróżami Paweł zajmuje się sportem (wspinaczka, rower), grafiką oraz muzyką (Nandu i Syncdrifters).

Tekst: MDK Wołomin

Zdjęcia: Łukasz Rygało

film: miejskaTV