Przez 26 lat znęcał się nad żoną, teraz odpowie za to karnie

0
196

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy zatrzymali 56-letniego Jerzego B. Mężczyzna przez 26 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną.

Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania.

Policjanci prewencji wołomińskiej Komendy otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. To co działo się w czterech ścianach mieszkania, postanowiła zgłosić mundurowym żona sprawcy domowej przemocy. Kobieta zeznała, że w ich domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 56-letni mąż i ojciec, od 1990 roku bez przerwy, nie tylko używał wobec niej ale i innych członków rodziny słów obelżywych, lecz groził jej też pobiciem i uszkodzeniem ciała. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas mężczyzna bił, szarpał, popychał i dusił kobietę. Wielokrotnie groził też pozbawieniem życia oraz niszczył sprzęt codziennego użytku.

Policjanci zatrzymali 56-letniego Jerzego B. i umieścili w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Wołominie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ts