Radzymin miastem startowym 73. Tour de Pologne

0
207

Warszawa, 4 kwietnia 2016 – dziś podczas uroczystej prezentacji firmy Lang Team Sp. z o.o. ogłoszono trasę tegorocznego 73. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który w tym roku wystartuje 12 lipca z Radzymina.

Trasa pierwszego etapu Tour de Pologne poprowadzi z centrum Radzymina przez drogi Powiatu Wołomińskiego do Warszawy. Tegoroczny wyścig odbywa się pod hasłem „Szlakiem historii”. Radzymin z chlubną historią walk podczas Bitwy Warszawskiej i zwycięstwa nad bolszewikami w roku 1920 wpisuje się w tegoroczną ideę przyświecającą Tour de Pologne.

„Rozpoczęcie w Radzyminie tak ogromnej i międzynarodowej imprezy sportowej jest przede wszystkim oddaniem miastu jego należnego miejsca w historii” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Impreza przyciągnie tysiące kibiców, zawodników i dziennikarzy z całego świata. Chcemy przekuć to zainteresowanie w nasz sukces. Pokażemy to, co Radzymin oferuje najlepszego: położenie atrakcyjne dla inwestorów, setki hektarów terenów inwestycyjnych, bliskość Zalewu Zegrzyńskiego oraz mnogość lasów i łąk zachęcających do aktywnej weekendowej turystyki.
A przede wszystkim bogatą i wielowiekową duszę tego miasta wraz z tradycją historycznych doświadczeń.”

W 73. Tour de Pologne wystartuje ponad 200 najlepszych kolarzy świata, w tym reprezentacja Polski. W ciągu siedmiu dni pokonają oni dystans 1168 km. Pierwszy dzień wyścigu to uroczyste otwarcie
w Radzyminie i płaski etap przez tereny Powiatu Wołomińskiego w kierunku Warszawy, z ośmioma technicznymi rundami po ulicach Warszawy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też wyścig w kategorii kobiet Tour de Pologne Women.

Narodowy wyścig kolarski Tour de Pologne odkrywa historię, prowadząc z Radzymina, miasta „Cudu nad Wisłą, przez wiele historycznych miejsc. Tour de Pologne tworzy także historię polskiego sportu. Będzie szeroko relacjonowany przez Telewizję Polską i Polskie Radio, specjalną sekcję poświęci mu portal Onet, wśród mediów relacjonujących wyścig znajdą się między innymi Przegląd Sportowy, Newsweek, dzienniki regionalne grupy Polska Press i serwisy naszemiasto.pl. Wśród imprez towarzyszących głównemu wyścigowi Tour de Pologne znajdą się amatorskie imprezy sportowe Tour de Pologne Amatorów oraz wyścigi kolarskie dla dzieci Nutella Mini Tour de Pologne.

Etapy 73. Tour de Pologne:

1. 12.07 Radzymin – Warszawa 138 km
2. 13.07 Tarnowskie Góry – Katowice 128 km
3. 14.07 Zawiercie – Nowy Sącz 240 km
4. 15.07 Nowy Sącz – Rzeszów 218 km
5. 16.07 Wieliczka – Zakopane 225 km
6. 17.07 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska 195 km
7. 18.07 Kraków – Kraków 25 km (jazda indywidualna na czas)

_DSC3076

Informacje nt. 73. Tour de Pologne można zaleźć na stronie www.tourdepologne.pl.