Relacja z I Balu Charytatwnego w Ząbkach

0
307

Bal Charytatywny na rzecz ząbkowskich świetlic środowiskowych na nami!

W pierwszą sobotę lutego w Restauracji „Na Skrajnej” odbył się I Wielki Bal Charytatywny pod patronatem burmistrza miasta Ząbki Roberta Perkowskiego zorganizowany przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

Na gości czekało wykwintne menu, doskonała zabawa, występy artystyczne, licytacja z której zebrane środki zostały przekazane na ząbkowskie świetlice środowiskowe. W trakcie balu poznaliśmy także cztery ząbkowskie firmy nominowane do tytułu AMBASADORA ZĄBEK 2016 wytypowane przez mieszkańców, nominowane przez Kapitułę, cieszące się uznaniem i rozpoznawalnością.

Przybyli także znamienici goście, wśród których m.in. witaliśmy:

Pana Piotra Uścińskiego- Posła na Sejm RP, Pana Wojciecha Guta – Przewodniczącego Rady Miasta Ząbki,
mecenasów wydarzenia: Pana Mariusza Ryciaka – Prezesa Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach, Pana Janusza Czarnogórskiego – Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach, a także włodarzy naszego miasta Pana Roberta Perkowskiego –burmistrza miasta Ząbki i Pana Artura Murawskiego – zastępcę burmistrza.

Bal rozpoczął Łukasz Lasecki -konferansjer , a część oficjalną burmistrz  Robert Perkowski, który przybliżył wszystkim ideę jego organizacji . Na scenę został zaproszony także Przewodniczący Rady Miasta Pan Wojciech Gut, który wręczył burmistrzowi efektowny grawer w podziękowaniu za 10-letnią rocznicę zarządzania naszym Miastem. Przepiękne kwiaty otrzymała również małżonka burmistrza. Rozpoczęła się ceremonia wręczania statuetek Ambasadorom Ząbek 2016, którymi zostali:

Firma Gór-Pis w osobie Pana Pawła Górala-współwłaściciela firmy, Księgarnia „Orla” – reprezentowana przez Państwa Piotra i Patrycję Ołowskich Grupa DSF – statuetkę odebrał Pan Sławomir Duba – Prezes Zarządu Grupy DSF oraz Maximus w osobie Pana Jarosława Stańczyka – właściciela firmy.

Podczas balu wystąpili artyści: Jakub Wocial- aktor musicalowy, reżyser, kierownik sceny muzycznej Teatru Rampa w Warszawie, Mariusz Totoszko jako Frank Sinatra, Kinga Bakierska i Michał Kowalski – znakomici tancerze z klubu Classic Dance Sport, którzy przeprowadzili wśród gości naukę tańca towarzyskiego. Zanim rozpoczęły się licytacje prac wykonanych przez dzieci podopiecznych świetlic środowiskowych, pióra burmistrza Ząbek, a także obrazu na płótnie wykonanego techniką mix media z malowaniem szpachlą przekazanego przez księgarnię „Orla” odbyła się projekcja filmu ukazująca pracę i osiągnięcia świetlic środowiskowych.

Niezależnie od licytacji przez cały czas trwania balu na eksponowanym miejscu stała specjalna urna, do której można było wrzucać dodatkowe środki wspierające cel uroczystości honorowane cegiełką, które wręczała hostessa.

Punktualnie o północy odbyło się również losowanie wizytówek, które zostawiali goście przy wejściu. Główną nagrodą był telefon komórkowy.

Podczas I edycji Balu Charytatywnego zebrano 16 250 złotych. Na tę kwotę składały się: 8050 zł z licytacji, 6900 zł z biletów oraz 1300 zł z cegiełek.

Zebrane środki zostały podzielone na dwie świetlice środowiskowe, z  których każda otrzymała cek na kwotę 8125 zł. Wręczenie czeków kierownikom świetlic: Elżbiecie Klimkiewicz śś „Harcówka” i Justynie Fijałkowskiej śś”Schowek” odbyło się 10 lutego br. w Miejskim Centru Sportu w Ząbkach. Wręczyli je mecenasi wydarzenia Pan Janusz Czarnogórski i Mariusz Ryciak w towarzystwie zastępcy burmistrza Artura Murawskiego, który serdecznie podziękował sponsorom za okazane wsparcie finansowe i wielkie serce przekazując na ich ręce uroczyste certyfikaty.

Dzieci ze świetlic otrzymały dodatkowo od Grupy DSF, upominki. Przypomnijmy, że prezes grupy Pan Sławomir Duba niejednokrotnie służył wsparciem najbardziej potrzebującym.

Trzeba przyznać niewątpliwie, że pomysł organizacji balu był szlachetny i godny kontynuowania w przyszłości, bo największą wartością dla naszego miasta jest to, co wniosą mieszkańcy, a także instytucje i osoby prywatne, które się z nim utożsamiają.

Joanna Wysocka
fot. Bogdan Śladowski