Sekcja wyciskania z Kobyłki podsumowuje rok 2015

0
188

Rok 2015 w naszej dyscyplinie sportowej rozpoczął się nietypowo, bo już pierwsze zawody w trójboju siłowym klasycznym odbyły się w dniach 10-11 stycznia. Były to Mistrzostwa Śląska, które były jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Europy. W mistrzostwach tych startowało trzech zawodników MKS Wicher a byli to: Michał Skonieczny, Patryk Zaniewski i Łukasz Doruch. Wszyscy nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsca i zakwalifikowali się na Mistrzostwa Europy.

silownia-kobylka-logoW dniach 14-15 marca Chorzów gościł najlepszych zawodników w wyciskaniu leżąc. Na tych mistrzostwach nie mogło zabraknąć przedstawicieli MKS Wicher Kobyłka. Do Chorzowa wyjechało 10 zawodników i zdobyli aż 12 medali. W punktacji klubowej juniorów do 20 lat Wicher był pierwszy a do 23 lat drugi.

Od 20 marca w czeskim Pilznie trwały Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym klasycznym. W których startowali Michał Skonieczny w juniorach do lat 18 w kategorii wagowej do 66 kg i Patryk Zaniewski startujący w kategorii wagowej 74 kg też w juniorach do lat 18. Skonieczny zajął 5 miejsce a w wyciskaniu zdobył brązowy medal, Patryk zdobył brązowe medale we wszystkich bojach.

Kolejne zawody to Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, które odbyły się w Kielcach w dniach 19-20.06.2015r. Wystartowało w nich czterech zawodników MKS Wicher Kobyłka. Zdobyliśmy jeden złoty medal i 3 srebrne. Zaraz po tych mistrzostwach Patryk Zaniewski wyjechał na Mistrzostwa Świata do Salo w Finlandii. Start w Finlandii nie był dla niego udany zajął 7 miejsce. Przyczyną słabego występu była męcząca podróż i brak trenera klubowego.

Miesiąc lipiec to już tradycyjnie przerwa w treningach. Od sierpnia zawodnicy wznawiają treningi i przygotowują się do kolejnych zawodów. Po wakacyjnej przerwie w dniach 16-18 października czterech zawodników ponownie w Kielcach uczestniczy w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. Wszyscy czterej zdobywają medale, dwa złote i dwa srebrne.

sila-kobylka01Trzy tygodnie później aż 18 osób z Wichru bierze udział w Warszawie w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu. Warszawa okazała się dla nas bardzo gościnna bo zdobyliśmy aż 16 medali. W tych mistrzostwach Wicher po raz pierwszy zgłosił do zawodów dwie kobiety i dwóch weteranów.

Ostatnie zawody to Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w trójboju siłowym w Giżycku. Zawody te były eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. O tych zawodach pisałem przed tygodniem. W mijającym roku zdobyliśmy 40 medali w tym 19 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych. Nasi zawodnicy kilka razy poprawiali rekordy Polski juniorów.

W punktacji klubowej cztery razy MKS Wicher był na pierwszym miejscu raz na drugim i raz na trzecim miejscu. Od 2003 kiedy to nasza sekcja została zarejestrowana w P.Z.K.F.i.T.S zdobyliśmy 221 medali w tym 11 na Mistrzostwach Europy i Świata. Z całą pewnością można stwierdzić, że dorobek medalowy w minionym roku był by o wiele większy gdyby nie zakończyli uprawiania tej dyscypliny sportu następujący zawodnicy: Artur Białek (zdobył 24 medale), Patryk Krzyszczak (19 medali), Rafał Białek (11 medali), Artur Sasin (6 medali), Tomasz Kwiatkowski (9 medali). Mimo tak dużego osłabienia w tym roku zdobyliśmy rekordową ilość medali. Tą lukę wypełnili młodzi bardzo utalentowani chłopcy którzy już zdobywali medale. Taka sytuacja napawa optymizmem podczas startów w 2016 roku.