Spotkanie w sprawie DW 631

0
208

Samorządowcy powiatu wołomińskiego spotkali się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 631.

Do spotkania w Urzędzie Marszałkowskim doszło z inicjatywy burmistrza Jacka Orycha. Tematem rozmów był przygotowywany przetarg na projekt przebudowy drogi wojewódzkiej 631 pomiędzy Zielonką i Ząbkami, a Jeziorem Zegrzyńskim. To ważny ciąg komunikacyjny dla powiatu wołomińskiego, który wkrótce będzie krzyżował się z budowaną obwodnicą Marek, dlatego w spotkaniu z marszałkiem Adamem Struzikiem udział wzięli także starosta Kazimierz Rakowski, zastępca burmistrza Ząbek Artur Murawski, zastępca burmistrza Kobyłki Piotr Grubek oraz zastępca burmistrza Zielonki Adam Kot. Obecny był także dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski.

Podczas spotkania uzgodniono, że droga wojewódzka 631 na odcinku pomiędzy istniejącym rondem na granicy Ząbek i Zielonki, a ulicą Główną w Markach będzie zaprojektowana z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Projektowany wiadukt nad torami linii kolejowej KM6 (Warszawa Wileńska – Wołomin) również będzie miał przekrój dwujezdniowy.

źródło: marki.pl