STRABAG przebuduje ulicę Majową w Dybowie Kolonii

0
205

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał w poniedziałek, 27 lutego br. umowę z firmą STRABAG Sp. z o.o. na przebudowę ulicy Majowej w Dybowie Kolonii. Przebudowana ulica zyska nową podbudowę, nawierzchnię, kolektor deszczowy, chodnik z kostki oraz nowe oświetlenie. Przebudowane zostaną również rowy melioracyjne. Wartość inwestycji to blisko 4,7 mln złotych.

Zgodnie z zawartą umową nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku o długości blisko 1,5 km, od ulicy Korczaka, będącej drogą powiatową, do końca miejscowości. Chodnik będzie o 300 metrów dłuższy, tak aby stanowił funkcjonalną ciągłość aż do ul. Wołomińskiej w Ciemnem.  Wraz z modernizacją jezdni zostanie także przeprowadzona przebudowa rowów drogowych i melioracyjnych wzdłuż ulicy Majowej. Modernizacja ulicy zakłada także budowę kanalizacji deszczowej. W pasie modernizowanej drogi gminnej Wykonawca zbuduje również chodnik oraz przebuduje zjazdy na przylegające posesje.  W pasie drogowym pojawią się również nowe latarnie. Będą one całkowicie niezależne od sieci energetycznej. Inwestor zdecydował się na zastosowanie eksperymentalnego zasilania solarno-wiatrowego.

Przebudowana ulica będzie stanowiła dojazd do węzła Radzymin na budowanej właśnie obwodnicy Marek i połączy dwie miejscowości – Ciemne i Dybów kolonia, dzięki czemu będzie stanowiła również wygodny objazd Radzymina od strony północnej dla mieszkańców gminy Radzymin i Klembów. Modernizacja ulicy Majowej to kolejna ważna inwestycja drogowa na terenie Gminy Radzymin w tym roku i kolejna współfinansowana ze środków zewnętrznych – mówi Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. Te inwestycje pokazują naszą wysoką skuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i dążenie do sukcesywnego podnoszenia jakości sieci drogowej na terenie gminy i równomiernego rozłożenia inwestycji drogowych na terenie całej gminy.

 

Oprócz podpisanych ostatnio umów na przebudowę ulic Maczka i Majowej, Gmina Radzymin jest w przeddzień zawarcia umowy na przebudowę ulicy Bieszczadzkiej w Słupnie oraz Rzecznej i Platanowej w Nadmie. W sumie w 2017 roku na modernizację dróg gmina przeznaczy niemal 13 milionów złotych.

 

zdj. strabag.pl