Trzech mistrzów i następcy

0
208

Doskonały początek sezonu dla kickboxerów MKS Wicher Kobyłka. Na rozgrywanych w dniach 5-7 lutego w Kartuzach Mistrzostwach Polski w formule kick light Kamil Ruta (-79 kg) i Patryk Kuryłek (-57kg) zdobyli złote medale w rywalizacji seniorów, a Krzysztof Giera (-69kg) był najlepszy wśród juniorów. Ponadto Sebastian Jabłecki (-84kg) i Mateusz Kret (-79 kg) wygrali swoje walki w Master Cup.

GieraRutaKurylek
Od lewej: Giera, Ruta, Kuryłek

Zawody Master Cup są organizowane dla początkujących zawodników i odbywają się przeważnie przy okazji turniejów mistrzowskich, by adepci kickboxingu zapoznawali się z atmosferą zawodów. Do Kartuz wyjechało trzech podopiecznych Grzegorza Engela i Piotra Bombika, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w kickboxingu i trzech doświadczonych zawodników. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

W gronie debiutantów swoje walki wygrali Sebastian i Mateusz. Wyższość rywala musiał uznać Maciej Kosiński (-84 kg). Cała trójka zdaniem trenera pokazała się z dobrej strony i można z nimi wiązać duże nadzieje na przyszłość. A przykład mogą brać ze swoich bardziej doświadczonych kolegów.

Może trudno za doświadczonego uważać 16 – latka, ale Krzysztof Giera odnosi sukcesy w kickboxingu od kilku lat. Po przejściu z kategorii kadetów do juniorów przychodzi mu walczyć z rywalami o 2-3 lata starszymi. Pomimo tego, bez respektu sięga po kolejne laury. W Kartuzach był najmłodszym zawodnikiem w swojej wadze. W turnieju stoczył cztery walki i wszystkie wygrał jednogłośnie na punkty zostając mistrzem kraju.

W myśl zasady „idź złoto do złota” o najcenniejsze medale postarali się także seniorzy Wichru: Kamil Ruta i Patryk Kuryłek. Patryk również był najmłodszy w swojej wadze, ale zdominował rywali zwyciężając zdecydowanie wszystkie pojedynki. W finale nie dał żadnych szans dotychczasowemu mistrzowi Polski, pokonując go bezapelacyjnie i odbierając tytuł czempiona.

Największe oczekiwania towarzyszyły występowi Kamila Ruty, który w formule kick light był już mistrzem świata i Europy. Pomimo choroby przed samymi mistrzostwami, Kamil utrzymał wysoką formę, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto jest najlepszym fighterem.

Jestem bardzo zadowolony z występu chłopaków – powiedział trener Engel – Kamil, Patryk i Krzysiek dzięki zdobytym tytułom otrzymali powołania do reprezentacji Polski i wystartują w Pucharze Świata we Włoszech i Austrii oraz na Mistrzostwach Europy. Liczę również, że Sebastian, Mateusz i Maciek stale będą podnosić swoje umiejętności i osiągać sukcesy. Przy okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki i wspierają w realizowaniu naszej pasji, jaką jest kickboxing – dodaje Grzegorz Engel.

EkipaWichruwKartuzach