Tydzień Szekspirowski w Zespole Szkół nr 3 w Wołominie

0
250

Tydzień Szekspirowski rozpoczął się w 23 kwietnia 2016 r., dokładnie 400 lat po śmierci pisarza. Zapoczątkował go cykl zajęć lekcyjnych przypominających sylwetkę artysty, jego najbardziej znane utwory i złote myśli, które wpisały się na stałe w naszą kulturę.

„Dusza wieków. Oklaski, zachwyt, cud naszych scen. Nasz Szekspirze, powstań!
(…) Najczęściej wystawiany twórca wszechczasów, autor 37 sztuk, 154 sonetów i kilku poematów wszystkim dobrze znanych. (…) A jednak…. Pozwólcie mi przedstawić inną historię, mroczną, pełną walk na miecze i szpady, opowieść o władzy i zdradzie, o podboju sceny i utraconym tronie.”

Takim zaproszeniem zaczyna się film Anonimus Rolanda Emmericha, który uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie zobaczyli jako podsumowanie Tygodnia Szekspirowskiego, upamiętniającego życie i twórczość Williama Szekspira.

W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny, w którym nagrody ufundowały wydawnictwa Pearson i Macmillan. Zadaniem młodzieży było wybranie ulubionego cytatu
z dzieł Szekspira i zaprezentowanie go w formie plakatu lub projektu graficznego koszulki. Zaangażowanie uczniów udowodniło, że ponadczasowe przesłanie dzieł Szekspira jest ciągle żywe i wywiera wpływ na młode pokolenie.