WICHER CUP IV – relacja

0
216
fot. P. Walendziak facebook.com/WicherCUP2017

W dniach 17-18 czerwca na stadionie miejskim w Kobyłce odbyła się IV edycja WICHER CUP. W tegorocznym międzynarodowym turnieju piłkarskim wystartowały 24 drużyny do lat 10, a wygrała Polonia przed UKS Irzyk i Legią.

Turniej z roku na rok rozwija swoją formułę. Rozgrywany w ramach Dni Miasta Kobyłka, połączony ze Światowym Dniem Wiatru stał się imprezą o dużym prestiżu z uwagi na wysoki poziom sportowy i organizacyjny. W dwudniowych zmaganiach na kobyłkowskim stadionie rywalizowały drużyny z sześciu województw oraz cztery zespoły z Ukrainy i Dinamo Mińsk z Białorusi. Przyjechały m.in. takie kluby jak: Legia, polonia, Widzew, Zagłębie Lubin, Warta Poznań, GKS Katowice, Odra Opole czy Karpaty Lwów. Równolegle na czterech boiskach rozgrywano mecze, dzieląc rozgrywki tak, by uczestnicy zagrali możliwie dużo gier. W sobotę odbyły się mecze każdy z każdym w czterech sześciozespołowych grupach. Pierwsze czwórki z każdej grupy w kolejnym etapie utworzyły cztery nowe grupy po cztery zespoły, a drużyny miejsc 5 i 6 zagrały w tzw. Pucharze Polski. Najlepsza 16 została po kolejnych meczach grupowych podzielona na dwie ósemki. Pierwsza grała o zwycięstwo w „Lidze Mistrzów”, a druga w „Lidze Europejskiej”.

fot. P. Walendziak facebook.com/WicherCUP2017
fot. P. Walendziak facebook.com/WicherCUP2017

Najbardziej prestiżowa Liga Mistrzów okazała się popisem drużyn z Warszawy, które zajęły pierwsze pięć miejsc. W wielkim finale Polonia pokonała 1:0 UKS Irzyk z bemowskiej szkoły nr 350, który w półfinale w rzutach karnych wygrał z Legią. W meczu o brąz Legia wygrała z FFA, a piąte miejsce zajął Drukarz, wygrywając z mińskim Dinamo. W LE wygrał Młody Jeziorak Iława przed GKS Katowice i Wichrem Kobyłka 2007. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli: burmistrz Robert Roguski i przewodnicząca rady miejskiej Ewa Jaźwińska. Oprócz trofeów dla drużyn wybrano najlepszą siódemkę zawodników. W tym gronie znaleźli się: bramkarz Adam Licwiniak i Olaf Khan (obaj Polonia), Karol Czerwiński (Legia), Maciej Jeleński (FFA Warszawa), Nikita Romanow (Dinamo), Mateusz Cichocki (UKS Irzyk), Marcel Wencel (Górnik Łęczyca).

Podczas WICHER CUP stadion w Kobyłce odwiedzili goście, którzy są od lat związani z polskim futbolem. W sobotę w ceremonii otwarcia oprócz burmistrza, przewodniczącej kobyłkowskiej RM i wicestarosty wołomińskiego Adama Łossana uczestniczył trener Andrzej Strejlau, a w niedzielę turniej odwiedził niegdyś piłkarz, a obecnie komentator i samorządowiec Dariusz Dziekanowski. Pytany podczas meczu Legia – Widzew, komu kibicuje, bo grał w obu tych klubach, odparł że kibicuje dzieciom, bo w rozgrywkach najmłodszych liczy się zabawa i rozwój młodych piłkarzy, a nie klubowe sympatie.

Cieszymy się, że z roku na rok turniej staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką i budzi coraz większe zainteresowanie w środowisku piłkarskim, ale również wśród mieszkańców Kobyłki, którzy licznie odwiedzili nasze zawody – mówi prezes Wichru Artur Rola – Jako organizatorzy, wspólnie z dyrektorem OSiRu Piotrem Strejlauem, mamy satysfakcję z pochwał, jakie płyną do nas od uczestników i chcemy stale podnosić rangę turnieju. Serdecznie dziękujemy naszym patronom: Burmistrzowi Miasta Kobyłka i Staroście Wołomińskiemu, partnerowi turnieju Fundacji LOTTO oraz sponsorom: Nuctech Warsaw Company Ltd, , PGE Energia Odnawialna S.A., Oknoplast, Vitasport, L’Oreal, Hellena. Dziękujmy również osobom, które swoją pracą przyczyniły się do sukcesu organizacyjnego: trenerom Pawłowi Stańczukowi i Aleksandrowi Cieślakowi, Pawłowi Walendzikowi, pracownikom OSiRu i wolontariuszom z rocznika 2001, a także kibicom, którzy stworzyli na trybunach wspaniałą atmosferę.

Opracowanie:
Wicher Kobyłka