Wicher Kobyłka CUP 2019

0
313
Turniej Wicher Cup 2019

W dniach 1-2 czerwca odbył się po raz szósty turniej piłkarski dla dziesięciolatków WICHER CUP. 28 drużyn z Polski, Anglii, Ukrainy, Litwy i Rosji rywalizowało o zwycięstwo w turnieju głównym i dwóch mini turniejach. Najlepsi, podobnie jak w ,,dorosłej” Lidze Mistrzów i Lidze Europy okazali się piłkarze z Anglii.

Rekordowa frekwencja, słoneczna pogoda i emocje, jak na największych imprezach. To wszystko miało miejsce w miniony weekend na stadionie miejskim w Kobyłce. Każdy z zespołów rozegrał podczas turnieju 12 spotkań. Pierwszy dzień upłynął na rozgrywkach grupowych, które wyłoniły najlepszą szesnastkę turnieju. Spośród czterech grup siedmiozespołowych cztery pierwsze trafiały do tzw. Rozgrywek Europejskich, a pozostałe do tzw. Pucharu Polski.
W niedzielny poranek grały zespoły, które trafiły do PP. W tej grupie najlepszy okazał się litewski Żalgirietis Wilno, pokonując w finale Motor Lublin.

Po południu do rywalizacji stanęło 16 najlepszych drużyn, które podzielono na cztery grupy. Najlepsza dwójka z grupy awansowała do Ligi Mistrzów, a zespoły z miejsc 3-4 do Ligi Europy. Tam obowiązywał system pucharowy, tyle że zespoły odpadające ,,dogrywały” się o miejsca 5-8. Rywalizacja była zacięta. O awansach decydowały nieraz bramki strzelane w ostatnich sekundach meczu lub serie rzutów karnych. W meczu finałowym LE Delta Warszawa wygrała z Marcovią, a w rywalizacji o brąz Progres Gorzów Wielkopolski wygrał z warszawską Legią.

W Lidze Mistrzów drużyna Wichru odpadła w ćwierćfinale po wspaniałym meczu z Watford F.C. Zespół angielski kontynuował passę zwycięstw aż do finału, w którym pokonał STF Champion Warszawa. Trzecie miejsce zajął Widok Skierniewice, wygrywając ze stołeczną Barca Academy.

Turniej odbył się pod patronatem burmistrza Miasta Kobyłka Edyty Zbieć, we współpracy z Powiatem Wołomińskim i Województwem Mazowieckim. Gościem turnieju był trener Andrzej Strejlau. Partnerami byli: Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce, OSiR ,,Wicher” w Kobyłce, Fundacja PKO BP, fundacja Kresy i tygodnik Piłka Nożna, a w gronie sponsorów znaleźli się: HAVAC, NUCTECH, GREEN FACTORY LOGISTIC, IMPERF, M4B, SZYDELKIEWICZ.PL NIERUCHOMOŚCI i RS REAL ESTATE, VOLKSWAGEN HOUSE, LOREAL, SOFNET, VITASPORT.PL

– Serdecznie dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować przy organizacji turnieju. Samorządom województwa mazowieckiego, powiatu wołomińskiego i miasta Kobyłka, partnerom i sponsorom, firmom i ich pracownikom, którzy pracowali przy turnieju. trenerom, zawodnikom i ich rodzicom, kibicom, którzy przyjechali na tegoroczną edycję WICHER CUP i mieszkańcom Kobyłki, którzy nas odwiedzili. Szczególne podziękowania kieruję do Piotra Strejlaua i Pawła Stańczuka za wielomiesięczną pracę, by turniej stale się rozwijał i podnosił swój prestiż. Podczas dwóch dni turnieju spotkałem wielu wspaniałych ludzi z różnych stron Polski i Europy. Wyjechali od nas zadowoleni, wywożąc z Kobyłki pozytywne wrażenia

– podsumowuje imprezę prezes Wichru Artur Rola.

 

Zdjęcia:  Piotra Harwas. Więcej fotografii na profilu turnieju www.facebook.com/WicherCUP2019