Wołomin. W sprawach osiedla Słoneczna i okolic

0
210
Ewa Cichaczewska

Dzięki Państwa podpisom pod pismem, w którym na początku roku domagałam się poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ul. Aleja Niepodległości oraz zamontowania barierek bezpieczeństwa na całym odcinku chodnika w tunelu pod torami doczekaliśmy się w końcu dobrych wieści. Do zrobienia u nas jest jednak jeszcze więcej.

Na początku tego roku wystąpiłam ze stanowczym pismem skierowanym do Burmistrza i Radnych o podjęcie interwencji w sprawach bezpieczeństwa mieszkańców przechodzących codziennie przez przejścia dla pieszych na ulicy Aleja Niepodległości. Poinformowałam, że istnieje zagrożenie, gdyż ulica ta jest bardzo (coraz bardziej) zatłoczona i codziennie dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji gwałtownego hamowania samochodów przed przechodniami na pasach. Dołączyłam do tego pisma wiele stron z podpisami mieszkańców, popierających te ważne dla nas postulaty. Dziś już przejścia dla pieszych są doświetlone, co poprawi bezpieczeństwo jednak nadal jest to jeden z najbardziej wymagających uwagi odcinków dróg w mieście, ze względu na rozwiązania drogowe: wyjazd z „tunelu”, duży ruch samochodowy, wielu przechodniów, konieczność stania na światłach i w związku z tym ogólne zamieszanie komunikacyjne zwłaszcza w tzw. godzinach szczytu.

Chcę również poinformować mieszkańców naszego osiedla o tym, co się dzieje w sprawie brakujących barierek na odcinku chodnika dla pieszych w tunelu (bezkolizyjnym skrzyżowaniu). O to również wystąpiłam w lutym b.r. dołączając podpisy od wielu mieszkańców osiedla. Zwłaszcza na odcinku wyjścia z peronów bezpieczeństwo na tym chodniku wymaga szybkiej poprawy. Chodnik ten jest wąski i bardzo uczęszczany, a liczba samochodów przejeżdżająca obok jest bardzo duża. Codziennie istnieje realne zagrożenie, że ktoś może zejść, lub wypaść na jezdnię na skutek przewrócenia na chodniku podczas mijania się grup przechodniów. Wiosną dostałam pismo od zarządcy drogi (MZDW w Warszawie) z informacją, że analizują sprawę, natomiast niedawno poinformowano mnie, że barierki mają zostać wykonane. Trzymamy za słowo!

Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy złożyli swoje podpisy poparcia pod wyżej opisywanymi postulatami oraz osobom, które pomagały w zbieraniu podpisów udostępniając listy swoim klientom, czyli mieszkańcom osiedla: właścicielowi sklepu spożywczego przy Al. Niepodległości 3, Państwu Giżyńskim oraz właścicielowi straganu warzywnego „U pana Krzysztofa”. Nam mieszkańcom, te sprawy nie są obojętne! Wspierajmy się nawzajem!