Wołomińskie obchody Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów

0
214

W minioną sobotę, 14 października Miejski Dom Kultury w Wołominie był gospodarzem wołomińskich obchodów XIV Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno Edukacyjnej Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też życie”.

Na wydarzeniu obecni byli organizatorzy uroczystości – Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej ksiądz Dariusz Czupryński wraz z pracownikami oraz zaproszeni goście: przedstawiciele duchowieństwa, władze samorządowe, osoby związane z powstawaniem i działalnością Hospicjum.

Tegorocznym tematem przewodnim Dni Hospicyjnych był „Opiekun Rodziny – nie musi być sam” a prelekcję na ten temat przygotowała psycholog Danuta Zalewska-Rukat. Na zakończenie części oficjalnej Ksiądz Dariusz Czupryński – Dyrektor Hospicjum, wręczył statuetkę „Złotej Róży” Panu Bogdanowi Domagale z firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND za wsparcie działalności wołomińskiej placówki.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert Ani Dąbrowskiej wraz z zespołem. Wokalistka bardzo ciepło została przywitana przez wołomińską publiczność- a koncert był pięknym akcentem na zakończeniem uroczystości.