Z Ossowa na Starostę Pruszkowskiego

0
234

Maksym Gołoś, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy – Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, został wybrany na Starostę Pruszkowskiego. Tym samym ossowska instytucja zostaje bez szefa.
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie czytamy:

W związku z powołaniem przez Beatę Szydło Premiera Rządu RP Zdzisława Sipiery na stanowisko Wojewody Mazowieckiego i jego rezygnacją z funkcji Starosty Pruszkowskiego, w poniedziałek 14 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie radni wybrali nowego Starostę i Zarząd Powiatu Pruszkowskiego.
Nowym Starostą został Maksym Gołoś. Funkcję Wicestarosty pełnić będzie nadal Krzysztof Rymuza. Etatowymi Członkami Zarządu Powiatu Pruszkowskiego zostali: Ewa Borodzicz i Mirosław Chmielewski. Nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, radni zadecydowali, że będzie ponownie Zdzisław Brzeziński.

Maksym Gołoś jest pierwszym dyrektorem powołanej w poprzedniej kadencji Samorządowej Instytucji Kultury Ossów 1920. W ostatnich wyborach samorządowych startował z powodzeniem do Rady Powiatu Pruszkowskiego z komitetu wyborczego PiS.

To jak dziś wygląda i jaką pełni funkcję pawilon przy szkole w Ossowie jest niewątpliwie zasługą pana Maksyma Gołosia. Ossowska instytucja pod jego kierownictwem przyczyniła się znacznie do popularyzacji w nowoczesny sposób wydarzeń związanych z Wojną Polsko – Bolszewicką a szczególnie Bitwy Warszawskiej w kontekście działań wojennych w okolicach Ossowa. Sądziłem, że będzie nadal pracował w gminie Wołomin zajmując się tematem Bitwy Warszawskiej i być może w przyszłości będzie jednym z przecinających wstęgę na otwarciu nowoczesnego muzeum w Ossowie. Mimo to, cieszę się z sukcesu kolegi oraz życzę mu energii i wytrwałości na służbie mieszkańcom powiatu pruszkowskiego na funkcji Starosty – mówi dla netKonkret Sylwester Jagodziński, były wiceburmistrz Wołomina.

Przydatne linki:

http://www.ossow1920.pl
http://www.powiat.pruszkow.pl