Andromeda pierwszym mistrzem Futboligi!

0
189

W niedzielę zakończyły się zmagania premierowej edycji zielonkowskich ósemek. Kampania o miano najlepszej drużyny trwała od września 2015 roku, bo przypomnijmy, że Futboliga składa się z dwóch rund – jesiennej i wiosennej.

W sumie drużyny rozegrały po 24 spotkania a łącznie było ich aż 157. Natomiast o złotych medalach zadecydowało to ostatnie – 19 czerwca sezon zwieńczył mecz Andromedy z Prestiżem, a więc wicelidera z liderem, gdzie różnica wynosiła zaledwie jeden punkt! Zawodnikom Andromedy do mistrzostwa było potrzebne zwycięstwo, z kolei Prestiżowi wystarczał remis. Ostatecznie po bardzo ciekawym pojedynku wygrali podopieczni Wojtka Kuciaka, a wszystkie trzy gole dla triumfatorów zanotował Karol Sochocki. Prestiż nie zdobył żadnej bramki i był to pierwszy taki przypadek na przestrzeni całego sezonu. Skuteczność zawiodła zawodników z Warszaw w najgorszym momencie.

Dodajmy, że podium Futboligi uzupełnił Dar-Mar Kobyłka, który mimo porażki w ostatniej kolejce z FC Hasz, miał bezpieczną przewagę punktową nad czwartym In-Plusem i mógł sobie pozwolić na wpadkę. Piąte miejsce przypadło FC United, szósty był Tiger Wołomin a górną część tabeli zamknęła Sparta Wołomin.

Teraz zawodników czeka blisko 2,5 miesięczna przerwa a od września wystartuje druga edycja, do której Organizatorzy szukają nowych zespołów. Jeżeli ktoś chciałby się sprawdzić w rozgrywkach 8 na 8, gdzie można poczuć smak profesjonalnego meczu, to wszystkie szczegóły – na czele z kontaktem do koordynatorów ligi – można znaleźć na stronie www.futboliga.pl.
Serdecznie zachęcamy!