Można się kąpać w Zielonce

0
205

Od najbliższej soboty na gliniankach w Zielonce rozpoczną prace ratownicy wodni, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem osób korzystających z miejsca wyznaczonego do kąpieli.

Tak jak w latach ubiegłych, na terenie Glinianek zostało wyznaczone miejsce przeznaczone do kąpieli. W dniach 25 czerwca–31 sierpnia, codziennie w godzinach 10:00-18:00 będą pracować ratownicy wodni, których zapewnia Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce. Wcześniej na zlecenie OkiS zostały przeprowadzone badania zdatności wody do kąpieli. Wynik jest pozytywny, woda spełnia warunki do kąpieli.

Przypominamy, że kąpiele na Gliniankach możliwe są tylko na obszarze do tego wyznaczonym. Na pozostałym obszarze akwenów pływanie jest zabronione. Glinianki są miejscem niebezpiecznym, w poprzednich latach zdarzały się tu utonięcia, dlatego bardzo prosimy o stosowanie się do zakazów.

W ramach przygotowań do sezonu letniego we wtorek 21 czerwca na Gliniankach przeprowadzone zostały prace polegające na oczyszczaniu zbiornika wodnego pomiędzy plażami, zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w ekspertyzie wykonanej na zlecenie Urzędu Miasta Zielonka.

Przypominamy, że w ramach poprzedniej edycji Funduszu Obywatelskiego Miasta Zielonka zakupiono m.in. przebieralnie dla plażowiczów i stojaki rowerowe. Ta infrastruktura, jak również place zabaw i elementy siłowni zewnętrznych są do Państwa dyspozycji.

Tak jak co roku na Gliniankach będą pojawiać się częściej niż zwykle patrole policyjne. Zakłócenia porządku można zgłaszać po numerem telefonu: 997 lub bezpośrednio na numer komisariatu w Zielonce: 22 781 01 13.

źródło: zielonka.pl