Dwa puchary Europy dla kickboxerów Wichru

0
207

Na rozgrywanych w dn. 29.04 – 1.05 2016 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodach Pucharu Europy POLISH CUPkickboxerzy Wichru Kobyłka zdobyli dwa trofea.
Patryk Kuryłek wygrał wśród seniorów w formule kick light (kat-57 kg), a Krzysztof Giera zwyciężył w formule low kick w gronie juniorów (-67kg).
Zawody, rozgrywane pod auspicjami federacji WAKO, zgromadziły ponad 400 uczestników z Polski, Ukrainy, Słowacji i Norwegii. Oprócz reprezentacji narodowych w szranki stanęła krajowa czołówka. Podopieczni Grzegorza Engela pokazali, że są w wysokiej formie i mają reprezentacyjne aspiracje. Patryk Kuryłek stoczyłna macie w Ostrowcu dwie walki, w obu zwyciężając wyraźnie na punkty. Krzysztof Giera wystąpił w formule ringowej. Jego finałowy rywal wygrał walkę półfinałową przez nokaut, ale w starciu z zawodnikiem Wichru był bez szans. Wyraźne zwycięstwo i dwa Puchary Europy trafiły do naszych fighterów.

– Jestem zadowolony z występów Patryka i Krzyśka. Cieszy ich dobra forma. Patryk tydzień wcześniej toczył walkę na gali zawodowej w Warszawie, a w Ostrowcu pokonał dwóch rywali. Teraz trochę odpoczynku, a za dwa tygodnie przed nim Puchar Świata w Budapeszcie.

– mówi Grzegorz Engel.

Opracowanie
Artur Rola
Prezes MKS Wicher Kobyłka