Huragan Wołomin przed sezonem

0
230
Zawodnicy cieszą się z awansu

Parę słów o tym co się dzieje w wołomińskim Huraganie przed startami w III Lidze.

huragan-logoDwudziestu dwóch zawodników stawiło się na pierwszym, lipcowym treningu trzecioligowego Huraganu Wołomin. Z kadry, która wywalczyła awans do III ligi obecni byli: Jakub Chrostowski, Mateusz Baj, Przemysław Górski, Mateusz Lewicki, Kamil Mierzwiński, Łukasz Choiński, Paweł Nowacki, Mikołaj Tokaj, Waldemar Woźniak, Przemysław Jasiński, Gigi Ndakiza, Patryk Wróblewski. Reszta graczy przedłużyło sobie urlopy o kilka dni. Wyjątek dotyczy obrońcy Dariusza Dadacza i napastnika Marcina Stańczyka. Obaj po bardzo dobrym sezonie zdecydowali się na przenosiny do reaktywowanego Dolcanu Ząbki, który zagra w grupie północnej mazowieckiej IV ligi. Z kolei pomocnik Marcin Mańko rozważa wyjazd do Anglii i występy w tamtejszej piątej lidze. W gronie trenujących nie zabrakło też jedenastu testowanych piłkarzy (wśród nich dziewięciu młodzieżowców), jednak trener Andrzej Greloch postanowił nie ujawniać ich personaliów aż do sobotniego sparingu z Mazurem Karczew. W ciągu najbliższych dwóch tygodni wołomiński zespół będzie trenował na miejscowym stadionie z częstotliwością pięć razy w tygodniu, zaś w późniejszym okresie ilość zajęć zostanie zmniejszona do czterech tygodniowo.

piotr-stanczukPowrót Piotra Stańczuka

Trenerem najpewniej pozostanie Andrzeja Grelocha, który pełni tę rolę od lutego 2016, kiedy przejął przejął obowiązki głównego trenera po Andrzeju Prawdzie (został w połowie lipca mianowany trenerem pierwszoligowego Znicza Pruszków). Wsparciem Andrzeja Grelocha będzie posiadający licencję uprawniającą do prowadzenia klubów na poziomie trzeciej ligi Piotr Stańczuk. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Piotr Stańczuk był opiekunem A-klasowego Wichru Kobyłka, gdzie zanotował bilans w postaci 5 zwycięstw i 8 porażek. Poprzednio pracował w Huraganie przez część sezonu 2014/2015 (7-2-4), gdy drużyna występowała w IV lidze oraz w końcówce sezonu 2013/2014 (0-3-6), w którym próbował uchronić wołomiński zespół przed degradacją z III ligi. Pierwszy trening Huraganu Wołomin pod kierunkiem nowego sztabu szkoleniowego odbył się we wtorek, 19 lipca.

GIEŁDA TRANSFEROWA

PRZYCHODZĄ:

Dominik Dukalski (Hutnik Warszawa), Grzegorz Trzonkowski (Huragan II Wołomin)

ODCHODZĄ:

Dariusz Dadacz, Marcin Stańczyk (obaj Dolcan Ząbki), Dominik Ołdak (Polonia Warszawa CLJ)

czytaj więcej o transferach na stronie PWKSu

PLAN SPARINGÓW

 • poniedziałek. 11.07: 19:30 – trening inauguracyjny
 • sobota. 16 lipca, gra kontrolna I
  Huragan Wołomin – Mazur Karczew (IV liga) 2:2 (2:2)
  Bramki: zawodnik testowany 22, Gałązka 23 (k) – Wielądek 7 (k), Dukalski 32
 • sobota. 23 lipca; gra kontrolna II
  Huragan Wołomin – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga) 0:2 (0:1)
  Bramki: Strzałkowski 4, Nowak 66
  W sparingu Huragan poprowadził duet trenerski Andrzej Greloch – Piotr Stańczuk. W kadrze na mecz z Pogonią z powodów zawodowych, rodzinnych oraz kontuzji zabrakło: Łukasza Choińskiego, Kacpra Jąkały, Kamila Mierzwińskiego, Gigiego Ndakizy, Pawła Nowackiego, Roberta Szypulskiego, Mikołaja Tokaja, Patryka Wróblewskiego. W grze kontrolnej wystąpili dwaj nowi testowani zawodnicy: napastnik Konrad Cichowski (poprzednio Pogoń Grodzisk Mazowiecki) i pomocnik Kamil Jakubowski (Gryf Wejherowo).
 • środa 27 lipca; gra kontrolna III
  Huragan Wołomin – Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga)
 • sobota 30 lipca; gra kontrolna IV
  Huragan Wołomin – MKS Piaseczno (IV liga)

ZMAGANIA LIGOWE:

1 kolejkę Huragan zagra u siebie z ŁKS-em Łódź w Wołominie. Zamknięcie rundy będzie wyjazdowym pojedynkiem z Jagiellonią II Białystok. Dziewięć jesiennych spotkań Huragan zagra u siebie, osiem na wyjeździe. Szesnaście weekendów z trzecią ligą i na szczęście tylko jedna piłkarska środa – tak prezentuje się terminarz rundy jesiennej.

 • 2016-08-06 – Kolejka 1
  Huragan Wołomin – ŁKS Łódź
 • 2016-08-13 – Kolejka 2
  Huragan Morąg – Huragan Wołomin
 • 2016-08-20 – Kolejka 3
  Huragan Wołomin – MKS Ełk
 • 2016-08-24 – Kolejka 4
  Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Huragan Wołomin
 • 2016-08-27 – Kolejka 5
  Huragan Wołomin – Sokół Ostróda

Zawodnicy cieszą się z awansu

Zawodnicy cieszą się z awansu

 

Opracowano na podstawie huragan-wolomin.pl