Intensywny październik SAMEJUDO

0
323

Weekend 20-21 października dla zawodników Klubu SameJudo upłynął pod znakiem intensywnej rywalizacji w kraju i za granicą. 20-stego października w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, na których startował reprezentant SameJudo – Kajetan Lipiński. Kajetan po czterech emocjonujących walkach zdobył brązowy medal. Warto podkreślić, że jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski zdobyty przez zawodnika Klubu SameJudo.

Tego samego dnia zawodnicy SameJudo stoczyli zmagania w międzynarodowym turnieju judo dla dzieci „MUREȘUL CIS GAZ – CUP VIIIth edition” w Targu Mures, w Rumunii. W zawodach udział wzięło ponad 800 reprezentantów kilkudziesięciu klubów z Rumunii, Rosji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Mołdawii, Bułgarii, Francji oraz Japonii. Wśród nich znalazła się pięcioosobowa ekipa zawodników Klubu SameJudo, którzy wrócili do Polski aż z czterema medalami. Ania Gontarz i Maksymilian Pieńkosz zajęli drugie miejsce na podium. Rafał Brysiak i Mateusz Waćko zakończyli swoje zmagania z brązowym medalem.

Występy zawodników można ocenić jako bardzo dobre, szczególnie biorąc pod uwagę wysoki poziom obydwu turniejów i dużą konkurencję wśród uczestników. Stoczone walki oraz zebrane doświadczenie z pewnością zaowocują dalszymi sukcesami w przyszłości.

Kontakt:
Przemysław Birke
Trener Klubu SameJudo
E-mail: p.birke@samejudo.pl
Tel.: 793 683 562