Inwestycja Mercedesa w gminie Radzymin

0
181

Gmina Radzymin poinformowała o planowanej inwestycji firmy Mercedes Benz Warszawa: przy trasie S8 w miejscowości Emilianów ma powstać kompleks serwisowy Mercedesa o powierzchni 5000 m2. Inwestycja jest efektem intensywnych działań władz Radzymina, które mają na celu zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami na terenie gminy.

Potrzebowaliśmy rok czasu na stworzenie atrakcyjnej oferty dla inwestorów i teraz zaczyna to procentować

– mówi Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. Na ofertę Gminy Radzymin dla biznesu składają się m.in. obniżki podatków od nieruchomości, preferencyjne stawki podatkowe dla firm, które wybiorą tereny przy trasie S8 w Emilianowie na swoje inwestycje, a także nowoczesne podejście do obsługi inwestorów w radzymińskim urzędzie.

Proinwestycyjne działania Gminy Radzymin zaowocowały decyzją firmy Mercedes Benz. Budowa kompleksu serwisowego o powierzchni 5000 m2 na działce o powierzchni 2,5 ha w Emilianowie ma się rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w październiku roku przyszłego. Plany obejmują stworzenie autoryzowanego centrum serwisowego i myjni dla samochodów ciężarowych. Inwestor planuje zatrudnić nawet do 60 osób, zaś wpływy podatkowe dla gminy z tytułu podatku od nieruchomości są szacowane na poziomie około 100 tys. zł rocznie.

W 2016 roku wszystkim podmiotom gospodarczym działającym na terenie gminy Radzymin obniżyliśmy podatki o 1%: dla nieruchomości budynkowych z 19,95 zł/m2 do 19,75 zł/m2, dla gruntów z 0,80 zł/m2 do 0,79 zł/m2. W kolejnym roku planujemy kolejną obniżkę podatków do odpowiednio 19,5 zł oraz 0,78 zł – wyjaśnia Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. Dodatkowo wprowadziliśmy preferencyjne stawki podatkowe dla inwestorów inwestujących w położonym przy trasie S8 Emilianowie, gdzie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zlokalizowanych jest ponad 150 ha terenów usługowych i produkcyjnych. W pierwszym roku działalności każdy przedsiębiorca w Emilianowie zapłaci 20% stawek podatkowych, w drugim 40%, w trzecim 60%, w czwartym 80%. Dopiero w piątym roku działalności stawki podatkowe osiągną pełną wysokość.

Sposób obsługi inwestora w samym Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin zmienił się na probiznesowy i nastawiony na jak najszybsze odpowiadanie na zgłaszane potrzeby. Wymagane dokumenty radzymińscy urzędnicy wydają w najszybszych możliwych terminach. Przyśpieszenie procesów decyzyjnych wynika również z możliwości szybkiego kontaktu z kierownictwem Urzędu – numery telefonów komórkowych Burmistrza i Wiceburmistrza są dostępne jest dla inwestorów przez całą dobę, w razie konieczności także w weekendy.

Gmina Radzymin intensywnie promuje tereny inwestycyjne przy trasie S8 i dąży do przyciągnięcia kolejnych inwestorów. Trwają rozmowy z innymi zainteresowanymi i możliwe, że w niedługim czasie będziemy mogli zakomunikować dalsze dobre wiadomości gospodarcze – dodaje Burmistrz Chaciński.
Więcej informacji o Gminie Radzymin: www.radzymin.pl.