IV EDYCJA WICHER CUP

0
242

W dniach 17-18 czerwca br. na stadionie miejskim w Kobyłce odbędzie się IV edycja turnieju piłkarskiego U-10 WICHER CUP. W zawodach wezmą udział 24 zespoły z Polski (z sześciu województw), Ukrainy i Białorusi. Zagrają w nim kluby z bogatą tradycją i sukcesami „dorosłym” futbolu, a także te, które zajmują się tylko szkoleniem dzieci i młodzieży lub występują na szczeblu rozgrywek regionalnych.

 

W pierwszej fazie drużyny zagrają w grupach systemem każdy z każdym, a potem w zależności od zajętych miejsc będą rywalizować o miejsca w kolejnych fazach turnieju.

W poszczególnych grupach zagrają:

GRUPA A

Wicher Kobyłka

Karpaty Lwów (Ukraina)

KS FFA Warszawa

Odra Opole

Dinamo Mińsk (Białoruś)

Legia Warszawa

 

GRUPA B

Zagłębie Lubin

FC Starward Kijów

Energetic Neteshin (Ukraina)

UKS Irzyk Warszawa

Warta Poznań

Delta Warszawa

GRUPA C

Peromogec Kijów (Ukraina)

Wisła Płock

Mały Jeziorak Iława

Górnik Łęczyca

SEMP Ursynów

Polonia Warszawa

 

GRUPA D

FC Prykarpatja Ivano- Frankowsk (Ukraina)

Drukarz Warszawa

GKS Katowice

Czarni Węgrów

Widzew Łódź

Mazur Radzymin

 

Turniej organizowany jest w ramach Dni Miasta Kobyłka. Rozpocznie sięw sobotę ok. 9.30,a zakończy ok. 14.30 w niedzielę. Łącznie zespoły rozegrają ok.  Od początku związany jest przez nazwę klubu ze Światowym Dniem Wiatru (15 czerwca), promując ochronę środowiska i odnawialne źródła energii. Wśród partnerów zawodów są: Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o., PGE Energia Odnawialna SA, Fundacja Lotto, Vitasport, Oknoplast. Patronat nad turniejem objęli: Starosta Wołomiński i Burmistrz Miasta Kobyłka.

– Cieszymy się, że z każdą edycją rośnie prestiż turnieju. – mówi prezes MKS Wicher Kobyłka Artur Rola – Uznane piłkarskie marki, z tegorocznym Mistrzem Polski Ekstraklasy (Legia), przysyłają swoje roczniki dziesięciolatków, by rywalizować o zwycięstwo w WICHER CUP. Przybywa nam również gości z zagranicy, a rodzime kluby zabiegają o udział w turnieju.  Staramy się, by z roku na rok podnosić poziom sportowy i organizacyjny, pokazując nasz klub i Kobyłkę z jak najlepszej strony. Zainteresowanie mediów sportowych i regionalnych oraz informacje zwrotne od uczestników świadczą, że nasz turniej cieszy się dobrą opinią w środowisku piłkarskim, wśród uczestników i ich rodziców.  Zapraszamy kibiców do odwiedzenia obiektu OSiR „Wicher” przy ul. Napoleona i dopingu dla młodych piłkarzy. – dodaje prezes klubu.

Opracowanie: Wicher Kobyłka