SREBRO WICHRU NA LEGII

0
231

W niedzielę na stadionie Legii Warszawa odbyły się finały Klubowych Mistrzostwach Polski rocznika 2009. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna Wichru Kobyłka

 

Droga do wielkiego finału była bardzo długa. 80 zespołów z całej Polski stawiło się 6-7 maja w Mogielnicy, aby wziąć udział w eliminacjach do wielkiego finału. Młodzi zawodnicy z Kobyłki przeszli przez ten etap jak burza, zajmując 1 miejsce w swojej grupie, awansowali do turnieju finałowego:

 

Wicher Kobyłka 3-0 APJD,
Wicher Kobyłka 5-0 Gmina Rozprza,
Wicher Kobyłka 0-2 ROW Rybnik,
Wicher Kobyłka 4-2 Warta Sieradz ,
Wicher Kobyłka 1-0 Energia Kozienice,
Wicher Kobyłka 4-0 AP 13 Jarosław Lato,
Wicher Kobyłka 4-1 Pogoń Staszów,
Wicher Kobyłka 6-2 Zagłębie Sosnowiec

 

Na Stadionie Legii w dniu 11 czerwca zagrały 32 najlepsze drużyny z całej Polski. Formuła turnieju była „bezlitosna” przegrywający odpada. Zawodnicy Pawła Stańczuka rywalizowali z bardzo wymagającymi rywalami. Dwukrotnie o ich sukcesie decydowała skuteczność w rzutach karnych. Wyniki:

1/16 Wicher Kobyłka 1-0 Radomiak Radom

1/8 Wicher Kobyłka 0-0 Legia Warszawa k: 3-1

1/4 Wicher Kobyłka 1-1 Widok Skierniewice k: 4-3

1/2 Wicher Kobyłka 2-2 Varsovia k: 2-0

FINAŁ: Wicher Kobyłka 0-1 DAP Kielce

– Jest to bez wątpienia sukces całego zespołu. Nie tylko osób, które uczestniczyły w turnieju finałowym, ale wszystkich naszych zawodników, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach. Bez pomocy rodziców i zaangażowania wielu osób nie doszlibyśmy tak daleko. Na sam turniej finałowy przyjechało wielu rodziców, których dzieci nie brały udziału bezpośrednio w grze, a jednak byli z nami i głośno dopingowali, czym pokazali, że jako całość tworzymy świetnie zgrany zespół. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zaszliśmy do wielkiego finału. Decydująca bramka w finale padła na 5 sekund przed końcem spotkania, co świadczy o tym, że rywalizacja była naprawdę zacięta. Wiele znanych piłkarskich marek znalazło się w ostatecznej klasyfikacji za nami co tylko podkreśla to, że ciężka praca na treningach przynosi oczekiwane rezultaty. – powiedział trener Paweł Stańczuk

 

Skład: Dawid Grzybowski, Oskar Walendzik, Mateusz Urbanowicz, Przemysław Jakubasik, Witold Osiecki, Jan Stawicki, Stefan Orłowski, Adam Michalik, Maksymilian Gowin, Bartosz Roguski, Wiktor Brzeski.

 

Trener – Paweł Stańczuk

Kierownik – Paweł Walendzik

 

 

Opracowanie: Wicher Kobyłka