Jedni i drudzy płakali ze szczęścia

0
232

Konwój z darami pojechał do Kuźnicy, Sejn a następnie do Wilna. Wolontariusze z Wołomina osobiście przekazywali paczki rodakom, jedni i drudzy płakali ze szczęścia.

 

Monika Brzezińska

Od 2012 roku w Wołominie prowadzona jest zbiórka paczek „Polacy Kresowym Straceńcom”. Pomoc skierowana jest do Kombatantów i ich rodzin, którzy zostali na Kresach Wschodnich obecnie Białorusi i Litwy. Zbiórka jest organizowana przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej i miasta Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę, Radzymin, Sejny, Białystok, Sokółkę. Tegoroczna zbiórka dla kombatantów „Polacy Kresowym Straceńcom” jest rekordowa – ponad 200 paczek dla Rodaków!
W dniu 6 kwietnia w III LO im. Jana Pawła II nastąpiło uroczyste przekazanie paczek na ręce Pani Pułkownik Weroniki Sebastianowicz i Pani Major Stanisławy Kociełowicz które reprezentują Kombatantów z Litwy i Białorusi. Prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej Pan Artur Kondrat wraz z Paniami wręczył dyplomy uznania dla instytucji które włączyły się w zbiórkę paczek oraz pamiątkowe Medale Stowarzyszenia za długoletnią współpracę: Przedszkolu Jasia i Małgosi w Wołominie, Szkole Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz III LO im. Jana Pawła II. Uczestnicy spotkania byli pod wielkim wrażeniem występu artystycznego młodzieży, pod opieką Pani Katarzyny Ewiak.

Uczniowe przygotowali także prezentację historyczną o Żołnierzach Wyklętych i 5 letniej historii zbiórki w Wołominie. Następnego dnia konwój z darami pojechał do Kuźnicy, Sejn a następnie do Wilna. Wolontariusze z Wołomina osobiście przekazywali paczki rodakom, jedni i drudzy płakali ze szczęścia. Paczki na Białoruś zostaną przetransportowane bezpiecznie z Kuźnicy w ciągu najbliższych dni

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej dziękuje wszystkim instytucjom, wolontariuszom, młodzieży, nauczycielom za współudział w zbiórce paczek dla naszych rodaków z Kresów Wschodnich. Jest to sukces nas wszystkich

Monika Brzezińska

Koordynator zbiórki