Można? Można! Zespół młodzików Huraganu w Półfinałach Mistrzostw Polski

0
213

Podczas minionego  weekendu  młodym siatkarzom pod wodzą trenera Adama Sowy i Mariusza Stępczyńskiego udało się wywalczyć awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Drużyna z Wołomina podczas całego turnieju eliminacyjnego straciła tylko jednego seta nie ponosząc żadnej porażki  w czterech rozegranych meczach.

W ubiegły weekend w Suwałkach odbył się turniej eliminacyjny do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików, w którym brała udział drużyna MUKS Huragan Wołomin. Oprócz klubu z Wołomina w turnieju brały udział ekipy z Olsztyna, Nakła, Suwałk, Szczytna i Warszawy.

Regulamin turnieju przewidywał podzielenie zespołów na dwie grupy, następnie dwa zespoły, które zajęły miejsca 1 i 2 w grupie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek o półfinał.  Młodzicy Huraganu wygrali obydwa mecze z NTS Nakło i z PUKS Wiktoria Szczytno po 2:0 i bez problemu awansował z 1 miejsca do grupy finałowej.

W grupie finałowej młodzi siatkarze rozegrali dwa mecze, pierwszy z MOS Wola Warszawa, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Huraganu. Drugi mecz rozgrywany był z gospodarzami turnieju zespołem SUKSS Suwałki, który dał pierwsze miejsce w turnieju i awans do półfinału Mistrzostw Polski.

 

Kolejność  końcowa Ćwierćfinału MP:

 

 1. MUKS Huragan Wołomin
 2. UMKS MOS Wola Warszawa
 3. SUKSS Suwałki
 4. NTS Trójka Nakło
 5. PUKS Wiktoria Szczytno
 6. UKS Absolwent Sport Club Olsztyn

Skład zespołu młodzików:

 

 1. Jan Pastewka-kapitan
 2. Michał Ciok
 3. Krzysztof Nagraba
 4. Mikołaj Promowicz
 5. Jakub Zalewski
 6. Kamil Pawłowski
 7. Paweł Charchuła
 8. Artur Klimek
 9. Przemysław Więch
 10. Jakub Zaklika
 11. Jakub Joniec
 12. Hubert Wietrak

Trenerzy: Adam Sowa, Mariusz Stępczyński

/M.M.