Kamil Ruta z Pucharem Świata

0
229

W ostatni weekend zawodnik Wichru wystartował w barwach reprezentacji Polski w Pucharze Świata we włoskim Rimini. Najlepszy w rankingu zawodnik federacji WAKO potwierdził swoją formę, zdobywając trofeum.

Lider światowego rankingu w formule low kick do 86 kg wystartował w jednej z największych imprez kickboxerskich na świecie. W zawodach wzięło udział ponad 1800 zawodników z prawie 50 federacji narodowych, skupionych w WAKO, najważniejszej organizacji w tej dyscyplinie sportu. Kamil Ruta przed zawodami uległ drobnemu urazowi i nie czuł się w pełni zdrów. Pomimo przebytej kontuzji oraz długotrwałej podróży, pokazał, że należy do światowej czołówki. W półfinale jego rywal nie przystąpił do walki, a w finale Kamil bezdyskusyjnie wygrał na punkty z reprezentantem Rosji, zdobywając jeden z dwóch pucharów dla Polski w formule low kick.
– Wygrana Pucharu Świata jest dla mnie miłym zwieńczeniem pierwszej części sezonu. Po letnich przygotowaniach chcę dobrze wypaść na mistrzostwach świata w listopadzie, które zostaną rozegrane w Budapeszcie. ponadto będę bronił tytułów zawodowego mistrza Polski w formule K1. Razem z moim trenerem Grzegorzem Engelem będę pracował nad podtrzymaniem dobrej passy w ringu.- powiedział Kamil Ruta – oprócz współpracy z trenerem w osiąganiu sukcesów pomagają mi sponsorzy, klub Wicher i miasto Kobyłka, za co serdecznie dziękuję – dodał Kamil Ruta.
autor Artur Rola