Konkurs filmowy dla gimnazjalistów

0
197

Właśnie ruszył konkurs na najlepszy film o bezpieczeństwie nakręcony przez uczniów szkół gimnazjalnych z Mazowsza.

Jak w rolach scenarzystów, reżyserów, operatorów i aktorów sprawdzą się mazowieccy gimnazjaliści? Już niebawem będzie się można o tym przekonać. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 kwietnia br. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na mecz żużlowy Reprezentacja Polski vs. Reszta Świata na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięskie klasy zostaną wyłonione w każdym z sześciu subregionów naszego województwa.

„Młodzież kręci bezpieczeństwo” to konkurs samorządu województwa mazowieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Mazowsza. Aby wziąć w nim udział, gimnazjaliści muszą nakręcić film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dobry scenariusz, ciekawe ujęcia i świetni aktorzy to klucz do sukcesu każdego filmu. Ważne, aby był to materiał samodzielnie zrealizowany przez uczniów. Ocenie, oprócz samego filmu, podlegać będzie także jego tytuł oraz scenariusz opracowany grupowo przez klasę biorącą udział w konkursie. Film powinien trwać od 1 do maksymalnie 3 minut. Może być zrealizowany na dowolnym sprzęcie za pomocą kamery, aparatu fotograficznego czy telefonu komórkowego, a w jego obsadzie aktorskiej powinni znaleźć się uczniowie biorący udział w konkursie.

Do młodzieży trzeba mówić jej językiem. A kto zrobi to lepiej, jeśli nie ona sama? Chcemy więc odwrócić role – nie moralizować i po raz kolejny mówić o przepisach, ale dać młodzieży szansę, aby sama przygotowała mądry i atrakcyjny przekaz – mówi marszałek Adam Struzik.

Nagrodą w konkursie dla zwycięskiej klasy, jej wychowawców i opiekunów jest wyjazd na mecz żużlowy Reprezentacji Polski vs. Reszta Świata na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, który odbędzie się 15 maja br. Zwycięskie klasy zostaną wyłonione w każdym z sześciu, wyróżnionych na potrzeby konkursu, subregionów naszego województwa.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z poszczególnych subregionów zapewnią uczniom i ich opiekunom dodatkowo dojazd na mecz oraz posiłek. Wszyscy uczniowie ze zwycięskich klas otrzymają także zestawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Od lat konsekwentnie realizujemy programy poprawiające bezpieczeństwo na drodze wśród dzieci i młodzieży, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły” czy „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Rozdaliśmy tysiące zestawów elementów odblaskowych, zestawów BRD, kasków rowerowych czy oświetlenia do rowerów. Konkurs „Młodzież kręci bezpieczeństwo” to próba zaangażowania młodzieży do nauki poprzez zabawę – podkreśla Waldemar Kuliński, sekretarz województwa – dyrektor urzędu marszałkowskiego.

Zgłoszenia – film w formacie mp4 nagrany na płytę DVD wraz z kartami zgłoszeniowymi uczniów można przesyłać do 8 kwietnia br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs – Młodzież kręci bezpieczeństwo”. Zwycięzców konkursy poznamy najpóźniej 29 kwietnia br.

Regulamin i informacje dotyczące konkursu dostępne są na www.mazovia.pl

konkursbezpieczenstwo