Łodygowa znów wypadła z budżetu

0
185

Remont ul. Łodygowej miał w 2016 roku kosztować 66 mln zł. Jednak radni w trybie autopoprawki zabrali z tego punktu budżetu aż 50 mln zł. I remontu nie będzie.

Jak informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych:

Pieniądze zostały przesunięte ze względu na przedłużającą się procedurę uzyskiwania decyzji środowiskowej. Prace będą rozszerzone o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu z Radzymińską. Przypuszczamy, że decyzja środowiskowa zostanie wydana w połowie 2016 r. Potem musi jeszcze zostać wydana tzw. decyzja ZRID, na mocy której będziemy mogli przejąć grunty potrzebne pod budowę ulicy. Później wybierzemy wykonawcę. Start prac budowlanych przewidujemy na 2017 r. Inwestycja nie jest skomplikowana, myślę, że w ciągu roku jest do zrobienia.

Po rozbudowie Łodygowa ma mieć po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, chodniki i ścieżkę rowerową. Ale tylko do granicy miasta, tj. na długości około 1,5 km. Samorząd województwa nie planuje na razie poszerzenia jednojezdniowego odcinka biegnącego dalej do Ząbek.

Ul. Łodygowa to ważna droga łącząca miasta powiatu Wołomińskiego z warszawskim Targówkiem. Tędy do stolicy wjeżdżają mieszkańcy Ząbek, Zielonki, Kobyłki czy Wołomina. Przy samej Łodygowej w ostatnich latach powstało też kilka dużych osiedli. Mimo to ulica przypomina wciąż prowincjonalną drogę bez chodnika, pobocza, z rowem w charakterze odwodnienia i z jednym pasem ruchu w każdą stronę.